آموزش تغییر صدای دستیار صوتی گوگل یا Google Assistant


روش تغییر صدای دستیار صوتی گوگل یا Google Assistant

خلاصه مطلب: قابلیت تغییر صدا به دستیار صوتی گوگل(Google Assistant) اضافه شده است و شما می‌توانید از میان چندین صدای موجود یکی را به دلخواه انتخاب کنید. در این مطلب به شما آموزش می‌دهیم که چگونه این کار را انجام دهید.


اگر شما نیز از کاربرانی هستید که از Google Assistant به عنوان یک دستیار صوتی هوشمند استفاده می‌کنید پس این خبر برای شما، خبر خوشی است. در حالی که صدای پیش فرض به کار رفته در دستیار صوتی گوگل، کمی خسته کننده و تکراری شده بود، گوگل برای پاسخگویی به نیاز کاربران خود، اقدام به ضبط و استفاده از صدای افراد مختلف در این برنامه کرده است.

بسته به منطقه مکانی که زندگی می‌کنید، صداهای مختلفی برای تنظیم کردن وجود دارند. حالا شما می‌توانید به درون برنامه Google Assistance بروید و از میان چندین صدای زن و مرد یکی را انتخاب کنید. علاوه بر این صدای افراد مشهور مانند John Legend و Issa Rae نیز در اختیار کاربران است تا به دلخواه یکی را انتخاب کند.

چگونه صدای دستیار صوتی گوگل را تغییر دهیم؟

با توجه به این مورد که در حال حاضر اپلیکیشن Google Assistant از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند، باید ابتدا زبان سیستم خود را به انگلیسی تغییر دهید تا بتوانید از خدمات دستیار صوتی گوگل استفاده کنید. پس از اینکه زبان سیتم خود را تغییر دادید، برنامه گوگل اسیستنت برای شما فعال می‌شود و سپس با استفاده از مراحل زیر می‌توانید صدای این سرویس را تغییر دهید.

ساده ترین راه برای تغییر صدای این برنامه این است که دکمه Home گوشی خود را نگه دارید تا پنجره ای باز شود، سپس روی آیکون قطب نما که در گوشه سمت راست و پایین قرار دارد کلیک کنید. در صفحه جدید باید روی عکس پروفایل خود کلیک کنید سپس گزینه “Setting” را انتخاب نمایید.

پس از انجام عملیات بالا حالا صفحه تنظمیات جلوی شما ظاهر شده است که باید به سربرگ “Assistant” بروید و روی گزینه “Assistant Voice” کلیک کنید. حالا هر کدام از دایره ها نماد یک صدای خاص است که در کشور ما فقط دو گزینه وجود دارد. روی هر کدام کلیک کنید و صدای آنها را بشنوید، سپس از میان دو گزینه یکی را انتخاب کنید. در صورتی که شما گزینه های بیشتری را در اختیار دارید لطفا تجربه خود را با ما درمیان بگذارید.

اما راه دیگری نیز وجود دارد که تفاوت چندانی با مراحل قبلی ندارد. اگر از قبل گزینه استفاده از “Ok Google” در سراسر گوشی را تنظیم کرده باشید، می‌توانید به دستیار صوتی گوگل فرمان “Ok Google” را بدهید تا گوگل اسیستنت باز شود و سپس مراحل بالا را انجام دهید.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!