چگونه پینگ (Ping) را به حداقل برسانیم ؟

چگونه پینگ (Ping) را کاهش دهیم؟

در مطالب قبلی خود به توضیح و تفسیر پینگ (Ping) پرداختیم. در این مطلب می‌خواهیم روش های کاهش پینگ را مورد بررسی قرار دهیم.

همان طور که گفتیم ، پینگ (Ping) در واقع واحد اندازه گیری بین شبکه ای ، بر حسب میلی ثانیه (ms) است که برای سنجش میزان تاخیر رخ داده ، دراتصال دستگاه شما به سرور یا رایانه میزبان در هنگام انجام امور برخط (Online)  می‌باشد.

روش های کاهش (Ping) پینگ

روش های پیشنهادی کاهش پینگ به شرح ذیل می‌باشند :

 1. بستن برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می‌شوند

این عمل به کاهش بار کامپیوتر یا موبایل شما و همچنین کاهش میزان پهنای باندی که دستگاه شما اشغال می‌کند منجر می‌شود .گاهی اوقات پیش می‌آید که سرعت اتصال اینترنت شما بالاست ، اما باز بودن برنامه های پس زمینه و وجود بار بر روی دستگاه شما ، باعث کند رخ دادن عمل مورد نظر یا به عبارتی عقب افتادن آن می‌شود ، که باعث ظهور پینگ (Ping) بالاتر در فرایند مدنظر شما خواهد شد.

 2. انتخاب سرورهایی که به محل سکونت شما نزدیک تر هستند

 اتصالات شبکه ای تابعی از مسیر می‌باشند و هرچه سرور های انتخاب شده به کشور محل سکونت شما نزدیک تر باشند ، پینگ کمتری خواهید داشت.. بعضی از نرم افزار ها و بازی های آنلاین در درون خود نرم افزار یا بازی امکان انتخاب سرورها را به شما می‌دهند. همچنین شما می‌توانید به وسیله ی نرم افزار های تغییر دی ان اسی (DNS) که وجود دارند ، این عمل را انجام دهید. 

 3. آنتی ویروس و آپدیت های دستگاه تان را خاموش کنید

این دو مورد باعث افزاش پهنای باند اشغال شده توسط دستگاه شما می شوند ، و درنتیجه سرعت را کاهش و پینگ را افزایش می‌دهند. در هنگام انجام امور برخط (Online)  این دو مورد را موقتا غیرفعال نگه دارید.

4. سیستم خود را تمیز کنید

اگر از کامپیوتر استفاده می‌کنید ، سیستم و قطعات درون کیس خود را گرد گیری و غبار گیری کنید. وجود لایه های گرد و غبار بر روی قطعات داخلی بخصوص آداپتور اینترنت شما مانع از تهویه مناسب می‌گردد و این موارد در عملکرد مدنظر شما اختلال ایجاد خواهند کرد.

5. به روتر نزدیک شوید

اگه از روتر استفاده می‌کنید به روتر خود نزدیک شوید ؛ اگر از شبکه تلفن همراه استفاده می‌کنید ، در مکانی قرار بگیرید که سینگال دهی قوی تری انجام می‌گیرد. این کار باعث اتصال قوی تر، پایدار تر و همچنین کاهش پینگ  شما می‌شود. اگه بین شما و روتر دیوار ، در، و یا پنجره ای قرار گرفته این فاصله را حذف و یا کم کنید.

 6. تا حد امکان از اتصال بی سیم استفاده نکنید

سعی کنید روتر خود را با کابل (LAN) به کامپیوتر یا لپ تاپ خود وصل کنید ، این عمل پینگ کمتری را به شما خواهد داد. چون تداخلات مزاحم در هنگام اتصال بی سیم را عملا حذف خواهد کرد.

7. روتر یا اتصال شبکه خود را خاموش و مجددا راه اندازی کنید

اکثرا اوقات استفاده طولانی مدت و زیاد باعث اختلال عملکرد خواهد شد که راه اندازی مجدد باعث بهبود مجدد عملکرد خواهد شد.

8. روتر یا اپراتور خود را تعویض کنید

اگر باز هم جواب نگرفتید احتمالا مشکل از روتر یا اپراتور شماست. در این مواقع شما باید اپراتور یا روتر خود را تعویض کنید.

9. از سرویس دهنده های مخصوص استفاده کنید

اگر از تمامی روش های ذکر شده استفاده کردید و جواب نگرفتید ، روش اخر و تنها روش باقی مانده برای شما هزینه آور خواهد بود. در کشور ما نیز همانند سایر کشور ها سرویس دهنده هایی وجود دارند که ، در ارائه سرویس هایی مبنی بر پینگ خارجی کم فعالیت می‌کنند. البته باید ذکر شود جواب دادن این سرویس ها به مولفه های متنوعی نظیر محل زندگی شما و زیر ساخت های ارتباطی آن منطقه بستگی دارد. بعضی از این سرویس ها قبل از هرچیزی امکان تست پینگ را به شما می‌دهند ، که ما پیشنهاد می‌کنیم تا حد امکان از آن ها سرویس بگیرید.

توصیه ی مهم ما ابتدا استفاده از روش های غیر از خریدن سرویس های ویژه است ؛ اما اگر جواب نگرفتید تنها راه باقی مانده استفاده از سرویس دهنده های مخصوص خواهد بود.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!