تصمیم اپل: اجرای پیش فرض برنامه هایی مانند کروم و Gmail در iOS


تصمیم جدید اپل: اجرای برنامه هایی مانند کروم و Gmail به صورت پیش فرض در iOS

اپل تصمیم دارد به کاربران خود اجازه دهد تا بتوانند از برنامه های ثالث مانند کروم و Gmail به عنوان مرورگر و ایمیل پیش فرض در iOS استفاده کنند.


به گزارش بلومبرگ، اپل قصد دارد به کاربران خود اجازه دهد تا بتوانند از برنامه های شخص ثالث(برنامه های غیر انحصاری)، به عنوان مرورگر وب و ایمیل پیش فرض آیپد و آیفون خود استفاده کنند. این در حالی است که اندروید بزرگترین رقیب سیستم عامل iOS محسوب می‌شود. با تصمیم جدید اپل، کاربران می‌توانند از برنامه هایی مانند گوگل کروم و Gmail به صورت پیش فرض استفاده کنند.

همچنین این شرکت در تلاش است تا خدمات موسیقی شخص ثالث مانند Spotify را به طور مستقیم روی بلندگو های هوشمند HomePod خود اجرا کند. و این امر بدون هیچ گونه نیازی به پخش موسیقی از طریق آیفون و ارتباط از طریق AirPlay انجام خواهد شد. به نقل از بلومبرگ این تغییرات در پایان سال 2020 و از طریق iOS 14 اجرا خواهند شد. و کاربران می‌توانند با به روز رسانی HomePod خود، از آن استفاده کنند.

دلیل اخذ چنین تصمیمی از سوی اپل این است که این شرکت در مورد نحوه مدیریت سیستم عامل خود، بیش از پیش تحت نظارت قانون ضد انحصاری قرار گرفته است. بر اساس این قانون عمل انحصاری گری، غیر قانونی است و هیچ شرکتی حق ندارد تا با استفاده از سیاست های خاص، جلوی پیشرفت یک شرکت دیگر را بگیرد. سال گذشته گزارش هایی مبنی بر اینکه اتحادیه اروپا در حال آماده سازی تحقیقات ضد انحصاری علیه شرکت اپل است، منتشر شد. این تحقیقات به دلیل شکایت شرکت Spotify علیه شرکت اپل مبنی بر اینکه اپل به طور ناعادلانه کاربران را به سمت سرویس های موسیقی خاص خود سوق میدهد، انجام شده است. علاوه بر این شرکت ردیاب های بلوتوثی Tile در یک جلسه ضد انحصاری در کنگره آمریکا بر علیه اپل مبنی بر اینکه این شرکت اپلیکیشن های رقیب را به صورت ناعادلانه روی پلتفرم خود قرار می‌دهد، شکایت کرد.

در گزارش بلومبرگ آمده است که اپل همچنین قصد دارد تا به کاربران خود اجازه دهد تا بتوانند برای ارسال پیام از دستیار صوتی Siri در پیام رسان های غیر انحصاری به صورت پیش فرض استفاده کنند. تا کنون شما می‌توانستید در فرمان صوتی خود ذکر کنید که پیام شما با کدام یک از برنامه های پیام رسان فرستاده شود. اما با وجود این قابلیت شما می‌توانید برای ارسال پیام از طریق Siri یک پیام رسان غیر انحصاری را انتخاب کنید و بدون اینکه نام پیام رسان را ذکر کنید، پیام خود را با آن پیام رسان ارسال کنید. همچنین اپل وعده داده که این قابلیت در آینده برای تماس ها و دیگر برنامه ها نیز در دسترس خواهد شد.

به گزارش بلومبرگ اپل تا کنون از حدود 38 برنامه شخص ثالث در سیستم عامل خود استفاده کرده است. و این عدد در آینده افزایش خواهد یافت تا جایی که تمامی رقبا بتوانند در یک محیط تعاملی-رقابتی به رقابت بپردازند. کاربران در آینده بسیار نزدیک می‌توانند از برنامه های شرکت های مختلف روی پلتفرم خود استفاده کنند و یک تجربه کاربری عالی را کسب کنند.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!