انتقاد شدید ایلان ماسک از اپل؛ بخش نرم افزار به افراد باهوش بیشتری نیاز دارد


انتقاد شدید ایلان ماسک از اپل ؛بخش نرم افزار به افراد باهوش بیشتری نیاز دارد

خلاصه مطلب: ایلان ماسک طی مصاحبه ای که هفته گذشته در کنفرانس Satellite 2020 داشت، اپل را به دلیل انتشار نسخه های بی‌کیفیت iOS مورد انتقاد شدید قرار داد. وی در ادامه گفت که بخش نرم افزار، به افراد باهوش بیشتری نیازمند است.


هفته گذشته کنفرانس Satellite 2020 در شهر واشنگتن D.C برگزار شد که طی این رویداد ایلان ماسک، مدیر عامل کنونی شرکت های Tesla Motors و SpaceX، در مورد فناوری ها و برنامه های آینده SpaceX صحبت کرد. بر اساس گزارش Business Insider، ایلان ماسک در مورد اظهارات قبلی خود که گفته بود:( کیفیت تکنولوژی به دلیل مهارت های پایین، در طول زمان کاهش میابد) مورد سوال قرار گرفت. همچنین به طور ویژه از او پرسیده شد که این اظهارات چگونه با برنامه ریزی او برای ماموریت مریخ ارتباط دارد؟ آیا این سخنان در مورد کاهش کیفیت فناوری های شرکت SpaceX است؟.

در پاسخ، ایلان ماسک توضیح داد که منظور او به طور کلی این است که تکنولوژی در هر سال صرفا با پیشرفت مواجه نمی‌شود و ممکن است پس رفت نیز داشته باشد. مثال خاص او در این زمینه، به روز رسانی های اخیر iOS بود که موجب خراب شدن سیستم ایمیل او شده بود.

ایلان ماسک گفت:
آنچه من به آن اشاره کردم این است که فناوری به طور خودکار بهبود نمی‌یابد.
مردم عادت دارند که کیفیت تلفن های همراه هر ساله بهتر شود. من یک کاربر آیفون هستم، اما فکر میکنم برخی از به روز رسانی های نرم افزاری این شرکت خوب نبوده اند و مشکلات اساسی را برای کاربر فراهم می‌کنند. مانند مشکل خراب شدن سیستم ایمیل من که یک مشکل کاملا اساسی بود.

Elon Musk

ایلان ماسک در پاسخ به خبرنگاران وارد جزئیات خاص نشد اما به سادگی می‌توان حدس زد که منظور او از این اظهارات چه بوده است. iOS 13 در ماه سپتامبر معرفی شد و پس از آن باگ ها و مشکلات نرم افزاری زیادی در آن مشاهده شد. به همین دلیل این نسخه از iOS به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. خرابی برنامه ایمیل تنها یکی از مشکلات اساسی iOS 13 بود و حتی در نسخه iOS 13.4 نیز بسیاری از این خطاها همچنان وجود داشتند.

پس از آن، اپل به سرعت به روز رسانی های نقطه ای متعددی را منتشر کرد و تعداد زیادی از خطاهای نرم افزاری را از بین برد اما این کار پس از رنجش بسیاری از کاربران انجام شد. بعد از این ماجرا اپل به تازگی بیان کرده است که برای توسعه iOS 14 شیوه های جدیدی اتخاذ کرده است تا پیش از ارائه آپدیت، خطاهای نرم افزاری را پیدا و رفع کنند.

مدیر عامل تسلا و SpaceX، اعتقاد دارد که برای جلو گیری از رکود در بخش فناوری، باید استعداد های تازه ای وارد این صنعت شوند و گفت:(مطمئنا ما به افراد باهوش بیشتری برای کار در بخش نرم افزار احتیاج داریم). Elon Musk یکی از شخصیت های بسیار تاثیر گذار در حوزه صنعت و فناوری است.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!