به زودی تم تاریک برای برنامه Google Play Store ارائه می‌شود


خلاصه خبر: گوگل به زودی تم تاریک یا Dark Mode را برای اپلیکیشن Google Play Store ارائه می‌دهد. البته در حال حاضر برخی از کاربران اندروید 10 شاهد حضور این ویژگی در گوشی های خود بوده اند.

یکی از بزرگترین ویژگی های عرضه شده در اندروید 10، حضور تم تاریک یا Dark Theme است. تم تاریک باعث می‌شود تا رنگ های روشن، به رنگ های تاریک تبدیل شوند و رنگ های تاریک به رنگ های روشن تبدیل شوند. با استفاده از این تنظیمات، چشمان کاربر بر اثر کار کردن شبانه با گوشی، آسیب نخواهد دید.

اکثر برنامه های ارائه شده برای پلتفرم اندروید، مانند تلگرام، دارای گزینه Dark Mode هستند که با استفاده از یک دکمه می‌توانید تم تاریک را در آن برنامه اجرا کنید. اما در این بین برخی از برنامه ها مانند Google Play Store فقط بر اساس حالت سیستم، به Dark Mode یا Light Mode تغییر حالت می‌دهند و شما امکان شخصی سازی آن را ندارید اما به زودی چنین گزینه ای به گوگل پلی استور افزوده می‌شود.

بر اساس گزارش های اخیر کاربرانی که روی دستگاه های خود اندروید 10 را اجرا می‌کنند، در تنظیمات برنامه Google Play Store قسمتی تحت عنوان “Theme” اضافه شده است که با استفاده از آن می‌توان حالت سیستم را روی تم تاریک یا روشن قرار داد تا رنگ ها و نور درون برنامه تنظیم شوند. همچنین در تنظیمات جدید، با استفاده از گزینه “System default” می‌توانید تنظیم رنگ و روشنایی را بر عهده سیستم قرار دهید. در این صورت اگر سیستم در حالت تم تاریک قرار داشت، گوگل پلی استور نیز به حالت تاریک برود و برعکس.

این ویژگی به صورت یک به روز رسانی بتا ارائه نشده بلکه به صورت Server-Side ارائه شده است. به منظور آزمایش این قابلیت، در حال حاضر فقط روی برخی از دستگاه ها فعال شده است و تا ارائه نسخه جدید گوگل پلی استور باید کمی صبر کنید.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!