گوشی های نوا 7 ، nova 7 SE و nova 7 Pro در 23 مارس رسماً معرفی می‌شوند


گوشی های نوا 7 ، nova 7 SE و nova 7 Pro در 23 مارس رسماً معرفی می‌شوند

هواوی در ماه فوریه از گوشی nova 7i پرده برداری کرد و اکنون تقریباً آماده است تا چند عضو دیگر را نیز به خانواده nova 7 اضافه کند. طبق شایعه های منتشر شده، این شرکت از 23 آوریل از گوشی های نوا 7 ، nova 7 SE و nova 7 Pro رونمایی خواهد کرد. پس از معرفی رسمی، هر سه دستگاه در تاریخ 28 آوریل به بازار جهانی عرضه می‌شوند.

هر سه دستگاه از چیپست HiSilicon بهره می‌برند اما دقیقا مشخص نشده است که مدل تراشه ای که در این گوشی ها تعبیه می‌شود چیست؟. اما این احتمال وجود دارد که دو مدل nova 7 و nova 7 SE از تراشه Kirin 985 استفاده کنند و قدرت برادر بزرگتر آنها یعنی مدل Pro توسط چیپست Kirin 990 5G تامین شود. علاوه بر آن احتمالاتی مبنی بر اینکه هر دستگاه از یک چیپست خاص استفاده کند نیز وجود دارد. که در این صورت چیپست های Kirin 985 ،Kirin 820 و Kirin 990 5G گزینه های مناسب برای این سه مدل هستند.

در صورتی که احتمال دوم صحیح باشد، بدان معنی است که گوشی nova 7 SE که کوچکترین عضو در بین این سه مدل خواهد بود، از تراشه Kirin 820 استفاده خواهد کرد، این پیش بینی به این دلیل است که nova 7i که به چیپست Kirin 810 مجهز شده بود. در واقع نسخه های با پسوند i نسبت به مدل هایی که پسوند SE دارند، صعیف تر هستند. همچنین نوا 7 نیز به یک تراشه Kirin 985 مجهز خواهد شد و مدل Pro نیز با استفاده از نسخه پیشرفته تر کایرین 990 که با فناوری 5G همراه شده است، اطلاعات را پردازش می‌کند. در واقع نام چیپست استفاده شده در نوا 7 پرو، Kirin 990 5G SoC است.

لازم است خاطرنشان کنیم که هر سه گوشی از فناوری ارتباط 5G پشتیبانی می‌کنند. زیرا این فناوری هم اکنون در چین پیاده سازی شده است و بسیاری از نقاط کشور چین ارتباط قدرتمند 5G وجود دارد. بر اساس گفته ها، گوشی nova 7 Pro با قیمت 3500 یوان چین که به طور تقریبی برابر 493 دلار است، عرضه خواهد شد. دو نسخه دیگر نیز باید قیمت کمتری داشته باشند. از آنجایی که این قیمت فقط در حد یک شایعه است نمی‌توانیم آن را به رد یا تایید کنیم و باید تا معرفی رسمی توسط شرکت، منتظر بمانیم.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!