کناره گیری بیل گیتس از هیئت مدیره مایکروسافت و تمرکز روی فعالیت های بشر دوستانه


کناره گیری بیل گیتس از هیئت مدیره مایکروسافت و تمرکز روی فعالیت های بشر دوستانه

خلاصه مطلب: شرکت مایکروسافت اعلام کرد بیل گیتس از هیئت مدیره این شرکت کناره گیری کرده تا فعالیت های خود را در بنیاد خیریه، افزایش دهد. این شرکت همچنین خاطر نشان کرد که خروج او به معنی قطع کامل همکاری او نیست بلکه به عنوان یک مشاور به این شرکت کمک خواهد کرد.


بعد از ظهر جمعه، شرکت مایکروسافت اعلام کرد بیل گیتس از هیئت مدیره این شرکت کناره گیری کرده است تا زمان بیشتری را برای تلاش های بشر دوستانه خود صرف کند. اگرچه بیل گیتس مشاور فناوری ساتیا نادلا(Satya Nadella)، مدیر عامل کنونی مایکروسافت، خواهد بود، اما این اقدام، مشارکت وی با مایکروسافت را به پایین ترین حد ممکن کاهش می‌دهد. و این همکاری کمرنگ از بیل گیتس تا کنون سابقه نداشته است.

بیل گیتس، از دهه 80 میلادی تا سال 2008 هدایت مایکروسافت را بر عهده داشت. اما او به تدریج بیشتر زمان خود را به بنیاد “بیل و ملیندا گیتس” اختصاص داد و از طریق آن بخش عظیمی از سرمایه خود را به حل نگرانی های بهداشت جهانی اختصاص داد. بنیاد “بیل و ملیندا گیتس” توسط Bill Gates و همسرش، Melinda Gates، در سال 2000 میلادی تاسیس شد و هدف اصلی آن افزایش سطح سلامت جهانی و کاهش فقر است.

با اینکه او زمان زیادی را در این بنیاد خیریه می‌گذارند، اما او همچنان ریاست مایکروسافت را تا سال 2014 بر عهده داشت. اما از این تاریخ به بعد، او فقط به عنوان یک مشاور عالی قدر به نادلا و دیگر کارمندان مایکروسافت کمک خواهد کرد تا این شرکت همچنان در صدر دنیای تکنولوژی بماند.

ساتیا نادلا در بیانیه مطبوعاتی Microsoft گفت:( این افتخار و امتیاز فوق‌العاده ای است که در طول این سالها در کنار بیل گیتس کار کرده ایم و از او چیز های زیادی آموخته ایم. من از دوستی بیل سپاس گزارم و مشتاقانه منتظر ادامه کار در کنار او و برای تحقق مأموریت ما در توانمند سازی همه اشخاص، سازمان ها و کره زمین در راستای رسیدن به اهداف بزرگتر هستم.)

با اینکه بیل گیتس شخصی بسیار تاثیر گذار در پیشرفت روز افزون تکنولوژی و همچنین دنیا بوده است و نمی‌توان کار های بزرگ او را از یاد برد، اما مطمئنا مشاوره های او به ساتیا نادلا، همچنان باعث پیشرفت هر چه بیشتر مایکروسافت خواهد شد. و چه بسا با کمک های او، مایکروسافت حتی از گذشته نیز پیشرفت بیشتری داشته باشد.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!