ویژگی های رابط کاربری جدید ویندوز 10 توسط مایکروسافت فاش شد


ویژگی های رابط کاربری جدید ویندوز 10 توسط مایکروسافت فاش شد

خلاصه مطلب: شرکت مایکروسافت با انتشار ویدئوی تجلیل از یک میلیارد کاربر فعال ویندوز 10، برخی از ویژگی های ظاهری رابط کاربری جدید ویندوز 10 را به رخ می‌کشد.


در ابتدای هفته گذشته، مایکروسافت اعلام کرد که کاربران فعال ویندوز 10 به مرز 1 میلیارد رسید و این دقیقا همان هدفی بود که مایکروسافت در پی آن بود. اکنون پانوس پانای(Panos Panay) مدیر بخش ویندوز و سخت افزار شرکت مایکروسافت، با انتشار یک ویدئو به این موضوع اشاره می‌کند. در این ویدئو به برخی از ویژگی های رابط کاربری جدید ویندوز 10 اشاره می‌شود و نشان می‌دهد که مایکروسافت چگونه ظاهر منوی استارت را تغییر داده و گزینه های آن را به خانه های بزرگ تر و زیبا تر تبدیل کرده است.

اما یکی از جالب ترین ویژگی هایی که در این ویدئو به آن اشاره شده، آیکون های رنگارنگ و زیبای جدید است که کاربران ویندوز به شدت طالب چنین آیکون های مدرنی هستند چرا که آیکون های ساده و تک رنگ موجود در منوی استارت (Live Tiles) کمی خسته کننده هستند و با توجه به طراحی های جدید، نیاز به آیکون های جدید احساس می‌شود.

همچنین به نظر می‌رسد که مایکروسافت در حال کار کردن روی حالت شناور(Fluent) برنامه ها در ویندوز 10 است و در این ویدئو نشان می‌دهد که چگونه میتوانیم پنجره برنامه در حال اجرا را در چندین ابعاد مختلف به نمایش در آورد. هنگامی که یک پنجره را از حالت تمام صفحه خارج می‌کنیم، به آن حالت شناور یا Fluent میگوییم. اگر شما یکی از کاربران فعال ویندوز باشید، می‌دانید که با کشیدن یک پنجره به سمت کناره نمایشگر، می‌توان اندازه آن پنجره را برابر نصف یا یک چهارم اندازه صفحه نمایش قرار دهید، اما اکنون حالت یک سوم نیز ایجاد شده تا بتوانید سه پنجره فعال را به صورت عمودی در کنار همدیگر باز کنید.

مدتی هست که کاربران ویندوز منتظر تغییر در ظاهر Windows File Explorer هستند و اکنون در اواخر این ویدئو، نسخه جدیدی از فایل اکسپلورر را مشاهده می‌کنیم که ظاهری نسبتا ساده ولی زیبا دارد که احتمالا کار کردن با آن بسیار راحت تر باشد. همچنیم برنامه های Photos و تقویم نیز ظاهر جدیدی به خود گرفته اند و بسیار زیبا تر از قبل شده اند. این ها تنها بخشی از تغییرات اعمال شده توسط مایکروسافت است. مطمئنا انتشار نسخه نهایی رابط کاربری جدید ویندوز 10 همه ما را به هیجان می‌آورد.

برنامه های Snipping Tools و whiteboard نیز از نظر رابط کاربری و توانایی ها، تغییرات بسیار زیادی داشته اند و برای گرفتن اسکرین شات بسیار بهینه شده اند. در رابط کاربری جدید، نماد موس به روز شده و کاربر می‌تواند از بین چندین نماد با رنگ های مختلف یکی را انتخاب کرده و سایز موس را به اندازه درخواه در بیاورد.

این تیزر تنها چند روز قبل از انتشار سرویس Microsoft 365 که قرار است در تاریخ 30 مارس معرفی شود، پخش شده است. همچنین امسال، رویداد Build Developer مایکروسافت به صورت آنلاین برگزار می‌شود و در آن ویژگی های بیشتری را در مورد ویندوز 10 و Windows 10X که برای دستگاه هایی با نمایشگر دو گانه توسعه یافته، بدست می‌آوریم.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!