باز شدن قفل سامسونگ گلکسی S10 با اثر انگشت دیگران


قفل سامسونگ با هر اثر انگشتی باز می‌شود

سامسونگ در گوشی های جدید خود برای اینکه بتواند از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر استفاده کند، از امواج التراسونیک بهره برد. اما پس از چند وقت این فناوری به مشکل بزرگی برخورد کرد. گوشی هایی که از این فناوری استفاده کردند با استفاده از هر اثر انگشتی باز می‌شوند. و این به معنی از بین رفتن امنیت در گلکسی های جدید است.

چه اتفاقی افتاد؟

یک زن و شوهر از سایت eBay یک محافظ ژله ای به قیمت 2.70 پوند خریدند و آن را روی گوشی سامسونگ خود نصب کردند. پس از کار کردن با گوشی لیزا نیلسون متوجه شدن که گوشی نه تنها توسط همه انگشتانش باز می‌شود بلکه توسط انگشتان همسرش نیز باز می‌شود.
جریان خرابی حسگر اثر انگشت سامسونگ در فضای مجازی منتشر شد و پس از آن افراد دیگری نیز به این خرابی اشاره کردند. حالا سامسونگ از نظر امنیتی زیر سوال رفته است اما به کاربران خود وعده داده است که با یک به روز رسانی این مشکل را حل خواهد کرد.

در این بین برخی بانک ها نیز با ممنوعیت استفاده از گوشی هایی که از این فناوری استفاده می‌کنند، اعتراض خود را اعلام کرده اند. برخی از بانک ها به طور کلی استفاده از دستگاه های گلکسی S10+، S10، Note10 و Note10+ را برای برنامه های بانکی خود ممنوع کرده اند. اما برخی بانک ها مانند بانک KaKao تنها استفاده از روش امنیتی اثر انگشت را در هنگام استفاده از برنامه بانکی خود ممنوع کرده است. با این حال سامسونگ باید هر چه سریع تر بتواند امنیت گوشی های خود را تامین کند در غیر این صورت اعتماد کاربران خود را از دست خواهد داد و این مورد برای شرکتی همچون سامسونگ که رقبای زیادی دارد بسیار گران تمام خواهد شد.

منشاء این مشکل

امواج التراسونیک امواج صوتی با فرکانس بالا هستند که از بسیاری از اجسام عبور می‌کنند اما از برخی اجسام عبور نخواهند کرد. زیر صفحه نمایش گوشی های مذکور نیز یک فرستنده و یک گیرنده امواج التراسونیک وجود دارد. وقتی که این امواج تولید می‌شوند از صفحه نمایش عبور می‌کنند و به انگشت ما برخورد می‌کنند. اما چون توانایی عبور از انگشت های ما را ندارند، بازتاب می‌شوند و توسط گیرنده دریافت می‌شوند. حالا با استفاده از آنالیز امواج دریافتی، یک تصویر از انگشت ما ایجاد می‌شود و پس از بررسی تطابق اثر انگشت با اثر انگشت ثبت شده روی گوشی انجام شد، در صورت صحیح بودن اثر، قفل گوشی باز می‌شود. اما در برخی از گوشی ها پس از اینکه امواج توسط گیرنده دریافت شدند عمل مطابقت انجام نمی‌شود در برخی گوشی ها نیز عملکرد گیرنده ضعیف است و این دو در واقع مشکلات نرم افزاری هستند و هیچ مشکل سخت افزاری وجود ندارد. به همین منظور با یک به روز رسانی نرم افزاری این مشکل حل خواهد شد.

سامسونگ چه زمانی این مشکل را حل می‌کند

سامسونگ اعلام کرده تا هفته ی آینده طی یک به روز رسانی این مشکل را حل میکند. همچنین به کاربران خود هشدار داده که تا رسیدن به روز رسانی جدید از اثر انگشت گوشی استفاده نکنند یا اگر استفاده از آن را ضروری می‌دانند، بهتر است از محافظ صفحه نمایش استفاده نکنند. پس از به روز رسانی جدید این مشکلات حل خواهند شد و دیگر نیازی به نگرانی کاربران نیست.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!