مقاومت بسیار ضعیف صفحه نمایش سامسونگ در مقابل خش و شکستن


مقاومت پایین صفحه نمایش Galaxy Z flip

برخلاف ادعای سامسونگ مبنی بر اینکه جنس صفحه نمایش گلکسی Z flip از نوع شیشه می‌باشد ، در بررسی های مقاومت این گوشی آمار بسیار ضعیفی را از خود نشان داده است.


در جریان رونمایی Galaxy Z flip، سامسونگ مدعی استفاده از یک شیشه فوق‌العاده نازک در پنل نمایشی این گوشی شد. این در حالی بود که تا کنون صفحات نمایش گوشی های تاشو از جنس پلاستیک بودند و مقاومت بسیار پایینی را از خود نشان می دادند. استفاده از شیشه، سطح بالاتری از مقاومت را در مقابل ضربه یا خش به وجود می‌آورد. به کار بردن تکنولوژی “شیشه فوق نازک” در گوشی Galaxy Z flip یک موفقیت بزرگ را برای سامسونگ رقم میزد.

اما به نظر می‌رسد که این ادعا اعتبار زیادی ندارد و مقاومت گوشی تا شو گلکسی Z flip بسیار پایین است. این مقاومت پایین در بررسی های “Jerri Rig Everything” مشهود است. در این برنامه مطابق تصویر زیر گوشی را به ده قسمت تقسیم می‌شود و هر نقطه از گوشی به وسیله اجسام مختلف مورد آزار قرار داده می‌شود. هر چه قسمت های با شماره بالا تر آسیب ببینند نشان دهنده مقاومت بالا تر بوده و معمولا گوشی های با مقاومت بالا در نقاط هشت و نه آسیب پذیر هستند و این در حالی است که Galaxy Z flip در نقطه سه آسیب پذیر بوده و مقاومت پایینی را از خود نشان داده است.

استقامت پایین گلکسی Z flip در مقابل خش

مقاومت بسیار ضعیف گلکسی زد فلیپ موجب شده تا کارشناسان معروفی از جمله “Zak Nelson” کارشناس فناوری های نوین به دنبال علت آن باشد. به گفته زک نلسون خراش هایی که روی شیشه ایجاد می‌شوند سطحی هستند در حالی که خراش های روی گلکسی Z flip عمیق تر هستند و این نشان می‌دهد که سامسونگ از شیشه استفاده نکرده است.

به دنبال این موضوع زک نلسون مدیران سامسونگ را تحت فشار قرار داد تا بفهمد جنس صفحه نمایش به کار رفته چیست. و پس از پا فشاری های بسیار، بلاخره پاسخی از طرف سامسونگ ارائه شد که به شرح زیر است:

“در گلکسی Z flip از نمایشگر Infinity flex با شیشه فوق نازک (Ultra Thin Glass) استفاده شده ، که باعث زیبایی هر چه بیشتر این محصول شده است. این نوع صفحه نمایش با دیگر محصولات سامسونگ متفاوت بوده و قابلیت خم شدن بسیار خوبی دارد اما همچنان باید مراقب باشید. همچنین مانند گلکسی فولد (Galaxy Fold) از یک لایه محافظ روی شیشه نمایشگر به کار رفته است که نباید جدا شود.”

این توضیح سامسونگ به این موضوع اشاره دارد که خش ایجاد شده روی صفحه نمایش در واقع آسیبی است که به لایه محافظ وارد شده و خود صفحه نمایش آسیبی ندیده است. اما باز هم مقاومت پایین آن انکار شدنی نیست.

طی چند روز اخیر یکی از کاربران که گلکسی Z flip را پیش خرید کرده بود در توییتر خود نوشت:
“حالا گلکسی زد فلیپ به دسته من رسیده است. برچسب راهنما را از روی آن جدا کردم، گوشی را بستم و هنگام باز کردن صدای شکسته شدن به گوشم رسید. آیا دلیل آن هوای سرد است؟”
ما میدانیم که هوای سرد تاثیر زیادی بر روی شیشه ندارد. آن هم تا حدی که به این سادگی گوشی شکسته شود. اما این موضوع دقیقا مشابه اتفاق هایی است که برای گلکسی فولد افتاده بود.

شکسته شدن صفحه نمایش گلکسی زد فلیپ

با توجه به این موضوعات زک نلسون احتمال می‌دهد که جنس به کار رفته در صفحه نمایش گلکسی زد فلیپ نوع خاصی از پلیمر پلاستیکی است که تکه های بسیار ریزی (میکروسکوپی) از شیشه با آن ترکیب شده است. و این موضوع باعث شده تا سامسونگ آن را به عنوان شیشه تبلیغ کند. اما موضوعی که در اینجا اهمیت دارد این است که سامسونگ مبلغ 1500 دلار برای گوشی تاشو خود دریافت میکند و این مبلغ بالا برای صفحه نمایش شیشه ای تاشو است. و اگر صفحه نمایش به کار رفته از جنس شیشه نباشد دلیل سامسونگ برای قیمت بسیار بالای 1500 دلار بی معنا است.

تولید گوشی گلکسی زد فلیپ در تعداد محدود 20 هزار نسخه تولید شد و مردم نیز استقبال بسیار خوبی را از خود نشان دادند به طوری که در انبار های فروشگاه های سامسونگ موجودی این گوشی صفر است. اگر این موضوع یعنی شکستن و خش خوردن بسیار ساده برای بسیاری از کاربران اتفاق بیافتد سامسونگ باید پاسخگوی آنها باشد. به همین دلیل سامسونگ وعده داده که تا چند وقت دیگر هر کسی که با چنین مشکلی روبرو شود می‌تواند صفحه نمایش گوشی تاشو خود را به رایگان تعویض کند. البته صفحه نمایشی جدیدی که نصب می‌شود دارای طراحی جدید می‌باشد و استقامت بیشتری خواهد داشت.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!