دونالد ترامپ به اپلیکیشن تریلر (Triller) ، رقیب TikTok ، پیوست


رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا ، دونالد ترامپ ، در پی خواسته خود مبنی بر ممنوع شدن فعالیت اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئو TikTok در ایالات متحده ، در برنامه رقیب این شرکت یعنی Triller یک حساب کاربری ایجاد کرد. این خبر اولین بار توسط تیلور لورنز (Taylor Lorenz) خبرنگار نیویورک تایمز مورد اشاره قرار گرفت. او گفت : “حساب کاربری دونالد ترامپ (donaldjtrump@) در اپلیکیشن تریلر (Triller) حدود 3500 دنبال کننده دارد ویدئوی معرفی مقدماتی آن بیش از ۵۹۰ هزار بار دیده شده است.”

ویدیوی مقدماتی دونالد ترامپ شامل کلیپ های رئیس جمهور و کلیپ های صوتی از وی است که می‌گوید : “من یک فناوری حرفه ای هستم” و “هیچ کس نمی‌تواند مانند من این کار را انجام دهد”. دو کلیپ دیگر که در بعد از ظهر روز شنبه در حساب کاربری وی منتشر شد سخنان کوتاهی از Donald Trump بود که در یکی از آنها می‌گوید : “جو بایدن (Joe Biden) هیچ سر رشته ای ندارد” و در دیگری ، نامزد احتمالی ریاست جمهوری دموکرات را به تمسخر می‌گیرد.

دونالد ترامپ به اپلیکیشن تریلر (Triller) ، رقیب TikTok ، پیوست
جو بایدن ، سیاست مدار آمریکایی است که سابقه 8 سال معاونت ریاست جمهوری آمریکا را در کارنامه خود دارد. او یکی از مطرح ترین نامزد های مقدر دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده است و رقیب اصلی دونالد ترامپ در این انتخابات محسوب می‌شود.

طی چند هفته گذشته ، دولت ترامپ به فشارهای خود علیه TikTok و شرکت مادر آن یعنی ByteDance در ایالات متحده ادامه داده است. و این در حالی است که این اپلیکیشن چینی در میان مردم آمریکا از محبوبیت بالایی برخوردار است. البته اپلیکیشن تریلر نیز یکی از چندین برنامه مشابه تیک تاک است که تعداد کاربران آن با سرعت بسیار زیادی در حال رشد است. بر اساس گزارش ها ، اپلیکیشن تریلر (Triller) در یک ماه گذشته حدود ۷۰۰ هزار بار دانلود شده است. از طرف دیگر مدیران TikTok گفته اند که در ماه آوریل به رکورد دو میلیارد دانلود در سطح جهانی رسیده است. که حدود ۳۱۵ میلیون از این رقم تنها به سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ اختصاص دارد.

اپلیکیشن تریلر ، دو سال قبل از تیک تاک ، یعنی در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد. رایان کاواناف (Ryan Kavanagh) ، مالک اپلیکیشن تریلر به خبرگزاری CNBC گفت که شرکت خود را “نسخه بزرگسال TikTok” می‌بیند که محتوای آن “اندکی ناپسند تر” است.

روز جمعه رئیس جمهور آمریکا ، دونالد ترامپ ، دستورالعملی را صادر کرد که بر اساس آن شرکت بایت دنس (ByteDance) ، به مدت ۹۰ روز فرصت دارد تا امتیاز اپلیکیشن TikTok در آمریکا را به فروش برساند و در صورتی که از این کار سر باز زند ، دستور ممنوعیت فعالیت این شرکت در آمریکا اعمال خواهد شد.

شرکت مادر تیک تاک ، یعنی بایت دنس ، در کشور چین مستقر است و دولت ترامپ بیان کرده که این شرکت اطلاعات مربوط به آمریکایی‌ها را با دولت چین به اشتراک می‌گذارد. به همین دلیل در اوایل ماه جاری ، دونالد ترامپ دستور العمل اجرایی را صادر کرد که بر اساس آن “تا زمان رسیدگی به امنیت ملی با توجه به زنجیره تامین فناوری اطلاعات و ارتباطات ، هیچ کدام از شرکت های آمریکایی حق انجام معامله با شرکت ByteDance را ندارد“. این در حالی است که شرکت تیک تاک ، اتهامات وارد شده را نپذیرفته و خواهان لغو ممنوعیت های اعمال شده علیه این شرکت است.

مایکروسافت در حال مذاکره برای دستیابی به امتیاز TikTok است. بنیان گذار مایکروسافت ، بیل گیتس ، این معامله را “پیاله مسموم” خوانده است و گفته است که مذاکرات را تا 15 سپتامبر 2020 ادامه خواهیم داد. همچنین گزارش های هفته گذشته نشان می دهد که توییتر نیز به انجام این معامله علاقمند است.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!