قابلیت ارسال پیام های خود تخریب کن به واتس اپ (WhatsApp) اضافه شد


قابلیت ارسال پیام های خود تخریب کن به واتس اپ (WhatsApp) اضافه شد

خلاصه مطلب: بر اساس گزاش های WABetaInfo، واتس اپ در حال آزمایش قابلیت ارسال پیام های خود تخریب کن است و با استفاده از آن کاربران میتوانند پیامی بفرستند که پس از مدت زمان تعیین شده به صورت خودکار حذف شوند.


اخیراً واتس اپ با انتشار یک نسخه بتا از این پیام رسان، حالت تاریک (Dark Mode) را برای کاربران خود به ارمغان آورد و پس از چند روز نسخه نهایی آن را منتشر کرد. اما اکنون این پیام رسان که از زیر مجموعه های فیسبوک است، قصد دارد ویژگی دیگری را به اپلیکیشن خود اضافه کند که در سایر برنامه های پیام رسان وجود دارد. این ویژگی، پیام های خود تخریب کن(Self-Destruction messages) نام دارد.

دو نسخه بتا ارائه شده توسط این شرکت با شماره ورژن 2.20.83 و 2.20.84 از ویژگی پیام های خود تخریب کن پشتیبانی می‌کنند. اگر شما نیز از کاربران بتای این برنانه هستید، کافی است نسخه های مذکور را با استفاده گوگل پلی یا جستجو در اینترنت، دانلود و نصب کنید. در واقع پیام های خود تخریب کن، پیام هایی هستند که پس از مدت زمان تعیین شده به صورت خودکار از چت شما حذف خواهند شد. این نوع پیام ها، تنها در چت های خصوصی شما قابل استفاده هستند و در گروه ها چنین قابلیتی وجود ندارد.

بر اساس گزارش های WABetaInfo، که یکی از سایت های هواداری واتس اپ است و به روز رسانی های جدید این پیام رسان را بررسی میکند، شما نمی‌توانید برای یک پیام خاص، این ویژگی را فعال کنید. بلکه تمام پیام های چت شما با یکی از مخاطبانتان، به صورت پیام های خود تخریب کن در می‌آیند. شما می‌توانید برای هر کدام از مخاطبان خود، بسته به نیاز این ویژگی را فعال یا غیر فعال کنید.

برای فعال سازی پیام های خود تخریب کن کافی است ابتدا وارد چت خصوصی خود شوید، سپس روی نام مخاطب کلیک کنید تا تنظیمات مربوط به چت شما باز شود. در صفحه تنظیمات، گزینه ای به نام “Delete Messages” قرار گرفته است که اگر روی آن کلیک کنید، می‌توانید تعیین کنید که پیام های شما پس از چه مدتی حذف شوند. البته اگر زبان واتس اپ شما فارسی باشد این ویژگی با نام “حذف پیام ها” برای شما ظاهر می‌شود.

کاربران می‌توانند مدت زمان حذف پیام را بین یک ساعت، یک روز، یک هفته، یک ماه یا یک سال قرار دهند. پس از تنظیم تایمر، یک نماد ساعت در کنار زمان ارسال پیام ظاهر می‌شود. با کلیک کردن بر روی علامت ساعت می‌توانید زمان حذف پیام را پیگیری کنید.

ویژگی “پیام های خود تخریب کن” یا همان “Self-Destruction messages” در قالب یک نسخه بتا ارائه شده است و اگر شما میخواهید این قابلیت را امتحان کنید باید به اپلیکیشن گوگل پلی مراجعه کنید و برنامه واتس اپ را باز کنید، کمی پایین تر از توضیحات برنامه، قسمتی به نام “آزمایش کننده بتا” وجود دارد. در این قسمت عضو شوید تا بتوانید نسخه های بتای اپلیکیشن واتس اپ را آزمایش کنید. همچنین این نکته قابل ذکر است که هیچ تاریخی برای انتشار نسخه پایدار مشخص نشده است.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!