ویژگی AI Shutter در گوشی های شیائومی ، جایگزینی برای Top Shot گوگل


آخرین برنامه (App) منتشر شده از سوی XDA-Developers نشان می دهد که شیائومی در حال کار بر روی یک ویژگی جدید می‌باشد که عملکرد آن مانند حالت Top Shot در برنامه دوربین گوشی های Pixel گوگل است. شیائومی این ویژگی را “AI Shutter” می نامد و احتمالاً به همراه به روز رسانی آینده MIUI 12 به موبایل های کاربران خواهد آمد.

AI Shutter دقیقاً همان کارهایی را انجام می دهد که Top Shot در تلفن های پیکسل گوگل انجام می دهد. یعنی به واسطه آن ، دوربین به صورت متوالی شروع به عکس برداری از سوژه می‌کند و پس از آن با استفاده از یک الگوریتم یادگیری ماشین ، بهترین گزینه یا بهترین عکس را انتخاب می‌کند. در واقع این نرم افزار در اغلب مواقع به دنبال سوژه ای است که به دوربین لبخند بزند ، چشم سوژه بسته نباشد و طرف دیگری را نگاه نکند. یعنی اگر سوژه شما در حال پلک زدن باشد ، هوش مصنوعی AI Shutter با عکاسی پشت سر هم و الگوریتم خاص خود ، آن عکسی را انتخاب می‌کند که چشمان سوژه شما باز و به سمت دوربین باشد.

ویژگی AI Shutter در گوشی های شیائومی ، جایگزینی برای Top Shot گوگل

علاوه بر این ، در هنگام به روز رسانی به نسخه نهایی MIUI 12 چند ویژگی دیگر از جمله Magic Clone و Full-Screen Gesture نیز به برنامه دوربین پیش فرض شیائومی اضافه خواهد شد. ویژگی Magic Clone حالتی است که با استفاده از آن می‌توانید دوربین را در یک مکان ثابت قرار دهید و با چند بار عکاسی ، سوژه خود را در مکان های مختلف قرار دهید. نمونه این نوع عکاسی را در بالا می‌توانید مشاهده نمایید. همچنین حالت Full-Screen Gesture یا حرکات تمام صفحه ، مربوط به حالت های کشیدن انگشت در یک جهت است. به عنوان مثال با استفاده از کشیدن انگشت خود از راست به چپ ، از برنامه دوربین خارج خواهید شد.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!