قیمت گوشی های mi 10 و mi 10 pro شیائومی مشخص شد، همچنان مناسب و به صرفه!


بالاخره شیائومی از قیمت دو گوشی mi 10 و mi 10 pro پرده برداری کرد. بر این اساس کاربران باید قیمتی در حدود ۵۷۵ دلار و ۶۷۵ دلار را برای پرچمدار جدید شائومی بپردازند.اما سوال مطرح شده این است که قیمت تمام شده این گوشی چقدر است؟

دلیل مطرح شدن این پرسش این است که قیمت گوشی های این برند رشد صعودی را در پیش گرفته است. پیش از این شیائومی به قاتل پرچمداران معروف بود چرا که امکانااتی در حدود پرچمداران را با قیمت کم تر از ۵۰۰ دلار در اختیار کاربران قرار می‌داد ولی اکنون درباره گوشی mi10 این شرکت داستان متفاوت است و این گوشی نسبت به مدل های قبلی افزایش ۱۴۰ دلاری را تجربه می‌کند.

باید دانست که دلیل این افزایش قیمت در اثر افزایش قیمت قطعات و تجهیزات به کار رفته است و یا این که شیائومی پس ثابت کردن پای خود در بازار و جذب مشتری، در تلاش است با افزایش قیمت تخفیف های گذشته خود را جبران کند.
البته شیائومی خود، افزایش بیشتر قطعات و استفاده از ماژول های با کیفیت تر مانند سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی را دلیل این افزایش قیمت می‌داند.

ولی باید توجه کنیم که برای قیمت گذاری یک گوشی فقط هزینه ی قطعات استفاده شده ملاک نیست، و باید هزینه توسعه و خط تولید، حقوق مهندسین و کارگران و مالیات را مورد بررسی قرار داد.
به همین دلیل قیمت تمام شده واقعی یک گوشی با قیمت عرضه در بازار متفاوت است. برای مثال می‌توان به قیمت تمام شده ی آیفون ۱۱ پرو مکس اشاره کرد که معادل ۴۹۰ دلار است ولی شما آن را در بازار فروش، با قیمت ۱۱۵۰ دلار مشاهده می‌کنید که نشان از سود بالای گوشی های این برند دارد.
به طور کلی همچنان هم قیمت های شیائومی از رقیبان خود مخصوصا سامسونگ و اپل بهتر به نظر می‌رسد و همچنان سود حداقلی را از گوشی های خود کسب می‌کند.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!