حل مشکل Justify نشدن متن ها در وردپرس

راه حل justify کردن متن ها در وردپرس

راه حل justify کردن متن ها در وردپرس

مرتب بودن متن ها در سایت ها باعث زیبا شدن صفحات سایت می‌شود. زیبا بودن سایت نیز یکی از عوامل بسیار مؤثر بر جذب مخاطب است. اگر یک سایت به خوبی طراحی شده باشد اما مطالب آن نامرتب باشند، نمی‌تواند مخاطب را به سمت خود جذب کند و در واقع طراح آن تمام پتانسیل سایت خود را به خدمت نگرفته است. به همین منظور در این مقاله قصد داریم تا شما را با راه های مرتب کردن یا justify کردن متن ها در وردپرس آشنا کنیم.

در نسخه های قدیمی تر وردپرس با استفاده از دکمه ای که در ویرایشگر متن قرار داشت می‌توانستیم متن های خود را به حالت مرتب شده یا همان justify در بیاوریم. همچنین می‌توانستیم با استفاده از فشردن کلید های ترکیبی Shift+Alt+J این کار را انجام دهیم. اما با ارائه نسخه های جدیدِ وردپرس این دو قابلیت حذف شد و برای بازگردانی آنها باید از نسخه پولی وردپرس استفاده کنیم. اما برای اینکه بتوانیم بدون پرداخت پول از این قابلیت استفاده کنیم، هم می‌توانیم از افزونه های مختلف استفاده کنیم هم می‌توانیم از کد نویسی های بسیار ساده بهره ببریم. هر دو راه پیشنهادی ما بسیار ساده هستند و نیازی به دانش برنامه نویسی خاصی نیست.

لطفا پس از اینکه هر روش را مطالعه نمودید نقاط ضعف و نقاط قوت آن را نیز مطالعه کنید.

روش اول: استفاده از افزونه

در ابتدای حذف دکمه justify افزونه هایی ارائه شدند که می‌توانستند این قابلیت را بازگردانی کنند و در خود ویرایشگر وردپرس بتوانیم دوباره دکمه justify را به اختیار بگیریم. اما این افزونه ها فقط هنگامی عمل می‌کردند که ما از ویرایشگر قدیمی یا کلاسیک وردپرس استفاده می‌کردیم. خب حالا با استفاده از یک تنظیمات ساده می‌توانستیم نسخه کلاسیک را بازگردانی کنیم. اما باز هم با یک آپدیت این قابلیت نیز برداشته شد و ویرایشگر کلاسیک به طور کلی از وردپرس حذف شد. در خال حاضر نیز تنها راهی که برای بازگردانی گزینه Justify پیش رو داریم استفاده از ویرایشگر های دیگر است. بدین منظور می‌توان به افزونه Classic Editor اشاره کرد.

این ویرایشگر با استفاده از یک افزونه، قابل نصب است و در واقع همان ویرایشگر قدیمیِ خود وردپرس است که حالا در قالب یک افزونه درآمده است. برای نصب این افزونه کافی است به اکانت وردپرس خود وارد شوید و به مسیر نصب افزونه جدید بروید. در همان صفحه اصلی این افزونه وجود دارد اما اگر این افزونه در صفحه اصلی افزونه های شما وجود نداشت کافی است کلمه Classic Editor را جستجو کنید تا افزونه مورد نظر را پیدا کنید. پس از نصب و فعال سازی آن، حالا به جای ویرایشگر قدیمی، ویرایشگر جدید را مشاهده خواهید کرد.

همچنین می‌توانید به جای دانلود این افزونه از مخزن وردپرس، به طور مستقیم از طریق دکمه زیر آن را دانلود کنید.

نقطه ضعف این روش:
استفاده از افزونه ها موجب پایین آمدن سرعت Load سایت شما می‌شود چرا که علاوه بر فایل های سایت شما، مرورگر باید فایل های افزونه ها را نیز بررسی کند. و این عمل باعث کاهش نمره سئوی سایت شما می‌شود پس تا حد ممکن سعی کنید از افزونه ها استفاده نکنید. البته در مواردی استفاده از افزونه ها خوب است و حتی تاثیر مثبت بر سئوی شما می‌گذارد اما نباید تعداد افزونه های سایتتان زیاد باشد.

نقطه قوت این روش:
ممکن است شما بخواهید برخی از پاراگراف های سایتتان به صورت نامنظم باشند. در این صورت شما فقط پاراگراف هایی را که دوست دارید به صورت justify در می‌آورید. اما اگر از کد نویسی استفاده کنید تمام متن های شما به صورت justify در می‌آیند.

روش دوم: justify کردن با کد های CSS

با توجه به اینکه نصب کردن تعداد زیادی افزونه باعث پایین آمدن سرعت Load سایت می‌شود و این مورد نیز تاثیر منفی بر سئوی سایت دارد قصد داریم تا روش های جایگزین استفاده از افزونه را نیز آموزش دهیم. راه حل دوم با استفاده از 3 خط کد نویسی CSS انجام می‌شود که کار بسیار ساده ای است. اما این سه خط کد را در دو حالت می‌توانیم مورد استفاده قرار دهیم که ابتدا روش ساده تر را آموزش می‌دهیم. اما هر کدام از دو راه زیر نیز دارای بدی ها و خوبی هایی هستند به همین منظور بهتر است هر دو راه را به طور کامل مطالعه نمایید.

1.استفاده از CSS اضافی

در وردپرس برای راحت تر کردن کار وبمستر ها یک کادر تعبیه شده تا صاحبان وب بتوانند کد های جدید CSS را که میخواهند به استایل سایت خود اضافه کنند را به راحتی بنویسند و نیازی به ویرایش فایل اصلی Style.css نباشد. برای این کار با توجه به عکس زیر به مسیر ” پیشخوان>خانه>شخصی سازی ” بروید و روی گزینه شخصی سازی کلیک کنید. سپس در کادر آخر روی گزینه CSS اضافی کلیک کنید تا کادر مذکور برای شما باز شود. سپس در آنجا سه خط کد زیر را بنویسید. پس از آن اگر سری به سایت خود بزنید خواهید دید که تمام متن های شما به حالت justify درآمده اند.

p{ text-align: justify; }

2.ویرایش فایل Style.css

این روش دقیقا شبیه روش قبلی است با این تفاوت که برای justify کردن متن ها باید ابتدا به مدیریت فایل هاست خود بروید سپس به مسیر public_html>wp-content>themes بروید و سپس وارد پوشه قالب سایت خود شوید. در آنجا باید فایل Style.css را پیدا کنید و روی گزینه ویرایش کلیک کنید. دقت کنید که سطح دسترسی یا همان permission فایل استایل باید به گونه ای باشد که توسط همه قابل مشاهده باشد. در بهترین حالت می‌توانید سطح دسترسی را روی 755 قرار دهید. حال با قرار دادن کد های زیر در خط آخر آن و ذخیره تغییرات می‌توانید مشاهده کنید که متن های سایت شما به حالت justify درآمده اند.

p{ text-align: justify; }

دقت کنید که راه های دیگری نیز برای این کار وجود دارد اما راه های توصیه شده ما گزینه هایی بودند که آنها را توضیح دادیم. راه های دیگر از امنیت پایینی برخودار هستند و ما پیشنهاد میکنیم که از آنها استفاده نکنید.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!