فورتنایت (Fortnite) توسط اپل (Apple) و گوگل (Google) نقره داغ شد

واکنش اپیک گیمز چه خواهد بود

فورتنایت (Fortnite) یک بازی آنلاین جهان باز با محوریت بقا در حالت های گروهی ، محصول بسیار موفق استودیوی اپیک گیمز (Epic Games) است. این بازی فانتزی و زیبا یکی از اولین ها در سبک خودش بود که ، برای Android ، IOS ، Xbox ، PS4 و کامپیوترهای خانگی (PC) منتشر شد و سریعا به عنوانی پر طرفدار مبدل گردید.

فورتنایت به تازگی روشی برای پرداخت درون برنامه ای به نام Epic Direct Payment را راه اندازی کرده است که کاربران می توانند وی باکس ها (V-Bucks) را با قیمتی مناسب خریداری کنند.

اما اپیک گیمز فراموش کرده بود که محصولش در ویترین اپ استور (App Store) گوگل (Google) و اپل (Apple) دو غول بزرگ دنیای تکنولوژی قرار دارد و اگر با موارد این چنین سعی کند قوانین آن ها را نقض کند سریعا او را از ویترین هایشان پایین می‌کشند. همین اتفاقی که امروز به دلیل راه اندازی این روش پرداخت درون برنامه ای رخ داد و فورتنایت محبوب و دوس داشتنی از دو اپ استور بزرگ دنیا یعنی گوگل و اپل حذف شد.

ابتدا اپل و بعد هم گوگل با توجیح خودشان که به شرح زیر است این بازی محبوب را از اپ استورهایشان حذف کردند : برای ما امنیت و آسوده خاطر بودن کاربرهایمان بیش ترین اولویت را دارد و با توجه به اینکه اپیک گیمز قوانین ما در این زمینه نقض کرده است و اجازه بررسی و تایید روش جدیدش را نمی‌دهد ، ما با آن ها برخورد می کنیم. اپیک گیمز از گذشته تا کنون اپ های زیادی را در فروشگاه های ما داشته است و با قوانین ما موافقت کرده بود ، اما حالا آن ها این قوانین را نقض کرده اند ؛ البته گوگل راه مذاکره با اپیک گیمز را باز گذاشته است.

بازی محبوب از دسترس خارج شد

اما از طرفی دیگر اینگونه بنظر می‌رسد که اپیک گیمز از قبل تمام حساب کتاب هایش را کرده است و آگاهانه و با آمادگی بالا این تصمیم را گرفته است. گویی آن ها می‌دانستند که همچین اتفاقی خواهد افتاد. به این دلیل که اکانت توییتر فورنایت  بلافاصله خبر از شکایت حقوقی علیه اپل و گوگل را منتشر نمود. همچنین با انتشار ویدئویی با نام فورتنایت 1984 که  به صراحت تریلر سال 1984 اپل را مورد تمسخر قرار می‌دهد ، و به راه انداختن پویش هایی با عنوان freefortnite# کاربران را به جنگ رو در رو با اپل و گوگل فرا خوانده است.

جنگی در دنیای گیمرها و سازنده های گیم ، که باز هم مثل همیشه فقط گیمرها را قربانی خواهد کرد. باید دید نتیجه ی این جنگ چه خواهد شد.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!