بهترین بازی های سیاه و سفید برای پلتفرم موبایل


با مرور زمان ، هر روزه به تعداد کاربران موبایل افزوده می‌شود و صنعت بازی های موبایل نیز مخاطبان بیشتری به دست می‌آورد. بازی های سبک سیاه و سفید نیز توانسته کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند و اکنون تعداد بازی هایی که به این شیوه طراحی شده اند کم نیستند. با وجود تعداد زیاد آنها ما قصد داریم تا در این مطلب ، 5 تا از برترین بازی های سیاه و سفید را به شما عزیزان معرفی کنیم.

لیمبو ( Limbo ) :

شاید در سالهای گذشته تعداد کمی بازی موبایل با سبک سیاه و سفید وجود داشت و البته کاربران نیز تمایل چندانی به این نوع از بازی های موبایل نشان نمی‌دادند. اما انتشار بازی لیمبو (Limbo) را می توان به عنوان آغاز جهت‌گیری صنعت بازی های موبایل به سمت بازی های سیاه و سفید دانست. لیمبو در سال 2010 توسط شرکت Playdead طراحی شده و از آن زمان تا کنون توانسته نظر بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کند.

لیمبو (اعراف) در آیین مسیحیت به معنی مکانی میان بهشت و جهنم است ، که در آن افرادی که نه شایسته بهشت و نه مستحق جهنم هستند ، قرار می‌گیرند. بازی لیمبو داستان پسر بچه ای با رنگ سیاه و چشمانی سفید است که پا به دنیای مردگان گذاشته. اما در ابتدای بازی هیچ چیز مشخص نیست و حتی خود پسر بچه نیز دچار سردرگمی شده است. در طول بازی موجودات مختلف به کاراکتر بازی حمله می‌کنند تا او را از بین ببرند اما شما باید به او کمک کنید تا از خطر ها بگریزد. مبارزه با عوامل کنترل کننده ذهن نیز روح فلسفی بازی را بزرگتر می‌کند. داستان بازی به قدری جذاب است که میل شما برای بیشتر بازی کردن را تقویت می‌کند.

طراحی بازی آنقدر قدرتمند است که تمامی احساسات کاراکتر بازی اعم از ترس ، کنجکاوی ، رازآلودگی و غم به شما منتقل خواهد شد. هرچقدر که جلوتر می‌روید ، بیشتر شیفته ی بازی خواهید شد. دنیای لیمبو مکانی پر از رمز و راز و موجودات عجیب و غریب است و حتی با یک بار بازی کردن ، نمی‌توانید به تمام معما های ذهنتان پاسخ دهید. همانطور که هنوز هم ایده پردازی های بسیار زیادی در مورد داستان ورود پسر بچه به دنیای مردگان وجود دارد. ریز بینی و دقت باعث درک بهتر از بازی می‌شود.

سرزمین خاکستری ( Grayland ) :

سرزمین خاکستری یا Grayland یکی دیگر از بازی های کمپانی 1DER Entertainment ، در سبک اکشن ، ماجرایی و درام است که به صورت رایگان برای پلتفرم های اندروید و ویندوز منتشر شده است. شرکت 1DER Entertainment پیش از این به واسطه انتشار بازی Tiny Archers شهرت فراوانی یافته بود. بازی گریلند یا سرزمین خاکستری یکی از محصولاتی است که ماهیت رفتار شناختی انسان ها را به تصویر می‌کشد و با استفاده از گیم پلی مناسب شما را به درک درست تر از انسان ها دعوت می‌کند. استفاده از یک پرنده به عنوان کاراکتر بازی را می‌توان نمادی از صلح و بشر دوستی دانست.

بازی سرزمین خاکستری بیان گر داستان زندگی پرنده ای است که همسرش توسط انسان ها به قفس کشیده شده و به مکانی نامعلوم برده شده است. از طرف دیگر موجودات غیر زمینی به سیاره ما حمله کرده اند و بشر را درگیر جنگ با عوامل خارجی ساخته. حال شما باید به این پرنده تنها کمک کنید تا همسر خود را پیدا کند. در ابتدای این ماجراجویی ، همه‌ی موجودات از جمله انسان ها ، حیوانات و حتی موجودات فضایی دشمن شما هستند و باید از دید آنها مخفی بمانید. اما پس از گذشتن از مسیر های طولانی ، جریان بازی تغییر می‌کند و علاوه بر صفات شیطانی ، ذات نیک انسان نیز نمایان می‌شود. در واقع استودیوی 1DER Entertainment تلاش کرده تا با نمایش صفات بد موجودات دیگر ، شما را به اوج نفرت برساند و پس از آن ، زیبایی های طبیعت و ذات بشر را در قابی سرشار از احساسات به تصویر می‌کشد.

وجود موانع انسانی ، حیوانی و یا فضایی ، شما را به چالش می‌کشند و باید سعی کنید تا تعادلی میان حرکت دستان خود و پرواز پرنده ایجاد کنید. گاهی وجود تله های سخت تر ، عکس العمل سریع شما را می‌طلبد. اما در چنین شرایطی ، می‌توان حساسیت بازی را از منوی کنترل تغییر دهید. موسیقی بسیار زیبا و هماهنگی بالا میان باز و بسته شدن منقار پرنده و صدای آن ، موجب جذابیت بالای بازی شده است. به جز بدن پرنده که می‌توانید رنگ آن را انتخاب کنید ، محیط بازی تماما به صورت سیاه و سفید طراحی شده است.

وکتور ( Vector ) :

بازی وکتور یا Vector بهترین بازی ورزشی در سبک پارکور است که توسط شرکت خوش نام NEKKI برای اندروید ، iOS و… طراحی شده است. از جمله بازی های معروف این شرکت می‌توان به سری Shadow Fight اشاره کرد که احتمالا شما نیز آن را بازی کرده باشید. گیم پلی وکتور بسیار جذاب و روان طراحی شده و حرکات بسیار زیادی از ورزش پارکور را پوشش می‌دهد. همچون سایر بازی های معرفی شده تا به اینجا ، داستان Vector بسیار جالب است و به رهایی از کار های روزمره و پیوستن به دنیایی متفاوت با روح ورزشی اشاره دارد.

بر خلاف سایر بازی های موبایلی ، و همانند بازی های کنسول ، دارای ویدئوی آغازین است که هدف اصلی بازی را تشریح می‌کند. در این ویدئو ، هزاران انسان به صورت روزمره پشت میز می‌روند و تا پایان روز کار می‌کنند. تمامی افراد ، توسط یک هدست از رئیس خود دستور می‌گیرند. اما شخصیت اصلی داستان ، بر خلاف قوانین عمل می‌کند و از بند زندان ذهن و روزمرگی به بیرون از محیط کار فرار می‌کند. اکنون شما باید از دست ماموری که شما را تعقیب می‌کند فرار کنید.

در بازی وکتور ، شخصیت داستان به صورت خودکا فرا می‌کند و شما باید با استفاده از جهت های مختلف ، از موانع عبور کنید. حرکات زیبای پارکور ، شما را به وجد می‌آورد و با گذر از هر مرحله ، نیاز است تا قفل سایر حرکات پارکور را باز کنید. کاراکتر و زمین بازی به صورت سیاه و سفید طراحی شده اما پس زمینه آن رنگی است. این بازی در دونسخه و به صورت رایگان ارائه شده که نسخه دوم آن موانع متفاوتی بیشتر و متفاوت تری نسبت به نسخه اول دارد. همچنین Vector 2 ادامه داستان Vector 1 می‌باشد.

لیلا و سایه های جنگ ( Liyla and The Shadows of War ) :

بازی بسیار زیبای “لیلا و سایه های جنگ” یکی از بازی های بسیار زیبا و غمگین در سبک سیاه و سفید است که توسط رشید ابعیده ، بازی ساز مستقل فلسطینی طراحی شده است. بازی لیلا را می‌توان یکی از تاثیر گذار ترین و البته کوتاه ترین بازی های پلتفرم موبایل دانست که تنها به شرح داستان زندگی یک خانواده فلسطینی پرداخته است. از نظر هویت بصری ، این بازی شبیه به بازی لیمبو طراحی شده و در مدت کوتاهی توانسته نظر کاربران بسیاری را به سمت خود جذب کند. بازی Liyla and The Shadows of War ، موفق به کسب حدود 12 جایزه مختلف از جمله ، مقام نخست بازی های موبایل بین المللی ، Reboot Develop ، GDWC ، Indie Prize و… شده است.

در واقع ، بازی Liyla یک تفکر ضد جنگ و ضلح جویانه است که زشتی های جنگ را به زیبایی به تصویر می‌کشد. این بازی را می‌توان در مدت زمان بسیار کمی به پایان رساند ، اما همین زمان کوتاه ، آمیزه ای از عشق و نفرت ، خشم و دوستی و در نهایت غم و اندوه حاصل از جنگ می‌باشد. در بازی ، شما نقش پدر لیلا را بر عهده دارید و باید به دنبال حفاظت از کانون خانواده ، پا به ماجراجویی اجباری بگذارید. داستان این بازی ، بر اساس حوادث واقعی از زندگی یک دختربچه در منطقه جنگی غزه است.

جالب است بدانید که شرکت اپل از انتشار این بازی خودداری کرده است. خودداری از نشر بازی لیلا ، احتمالا به دلیل موضع گیری های سیاسی این شرکت می‌باشد. اما از طرف دیگر ، رقیب شرکت اپل ، یعنی گوگل ، بازی Liyla را در گوگل پلی قرار داده است. اما گوگل به دلیل وجود صحنه های آزار دهنده و بار غم بالای این بازی ، رده سنی آن را +18 اعلام کرده است.

شخصیت ( FRACTER ) :

بازی شخصیت یا FRACTER یک بازی با سبک معمایی است که توسط شرکت 4L GAMES LTD عرضه شده است. نسخه لایت ( Lite ) این بازی در گوگل پلی به صورت رایگان منتشر شده است اما برای دریافت نسخه کامل آن باید آن را خریداری کنید یا اینکه از مارکت های ایرانی نسخه کامل آن را دانلود کنید.

در بازی FRACTER ، شخصیت اصلی بازی که یک دختربچه است ، درون دنیای تاریک مغز خود گم شده و شما باید تمام تلاش خود را کنید تا او را به نور ، که نمادی از روشنایی مغز است ، برسانید. در این مسیر اما موجودات تاریک ذهن ، به شما حمله می‌کنند که باید با استفاده از کشیدن حصار های روشنایی ، آن ها را نابود کنید. در ابتدا ، بازی کمی خسته کننده به نظر می‌رسد اما با گذشتن از مرحله اول ، روند جذاب شدن بازی اتفاق می‌افتد.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!