اپل نسخه های iOS 13.6.1 و iPadOS 13.6.1 را منتشر کرد


امروز اپل نسخه iOS 13.6.1 و iPadOS 13.6.1 را برای تمام دستگاه هایی که از این نسخه نرم افزاری پشتیبانی می کنند ، منتشر کرده است. همانطور که از پیشرفت اندک شماره نسخه این آپدیت مشخص است ، هیچ ویژگی جدیدی را برای گوشی شما به ارمغان نمی آورد و تنها به حل مشکلات موجود در سیستم می‌پردازد. اما این بدان معنا نیست تاخیر در نصب این به روز رسانی مشکلی ندارد ، بلکه برای محافظت دستگاه خود در برابر عوامل مخرب باید هر چه سریع تر ، بسته امنیتی ارائه شده را نصب کنید.

حذف هاله سبز رنگ در آیفون و آیپد با نصب iOS 13.6.1

در گذشته ، برخی از کاربران آیفون و آیپد اعلام کردند که در برخی نقاط نمایشگر دستگاهشان ، هاله هایی از رنگ سبز به وجود آمده است. پس از پیگیری هایی که شرکت اپل در این زمینه انجام داد مشخص شد که مشکل به وجود آمده توسط یک مسئله مدیریت حرارتی ایجاد شده است و با نصب iOS 13.6.1 و یا iPadOS 13.6.1 ، مشکل هاله سبز (لکه سبز رنگ) به وجود آمده در نمایشگر از بین خواهد رفت. همچنین برخی دیگر از کاربران گزارش داده اند که بخش Exposure Notification که توسط اپل و گوگل به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ساخته شده ، غیر فعال شده است. با نصب این بسته نرم‌افزاری ، این مشکل نیز حل خواهد شد.

اجازه حذف فایل های سیتمی غیر ضروری در مواقع نیاز در iOS 13.6.1

علاوه بر این ، موضوع حذف داده های سیستمی غیر ضروری در هنگام کم شدن فضای ذخیره سازی نیز مورد توجه قرار گرفته است و از این پس کاربران اجازه حذف فایل های سیتمی غیر ضروری در مواقع نیاز را دارند. این امر به خصوص برای صاحبان آیفون ها و آیپد های قدیمی که فضای ذخیره سازی زیادی در آنها وجود ندارد ، می‌تواند مفید واقع شود.

بسته بروزرسانی iOS 13.6.1 حدود 110 مگابایت حجم دارد و در صورتی که آیفون یا آیپد شما نیز از آن پشتیبانی کند ، باید در بخش :
تنظیمات>عمومی>بروزرسانی نرم افزار
و یا Settings>General>Software Update
آماده نصب باشد. احتمالا از قبل ، اعلان هایی از وجود این آپدیت برای شما ارسال شده باشد.

iOS 13.6.1 و iPadOS 13.6.1 برای کدام دستگاه های اپل منتشر شده است؟

با توجه به گزارش های اپل ، آی او اس 13.6.1 برای موبایل های ذیل ارئه شده است :
– iPhone 6s و جدید تر
– iPad Air 2 و جدید تر
– iPad mini 4 و جدید تر
– نسل هفتم iPad Touch و جدید تر

ذکر این نکته نیز واجب است که ممکن است برخی از ویژگی برای همه مناطق و همه دستگاه های اپل دردسترس نباشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به وبسایت پشتیبانی اپل به آدرس https://support.apple.com/kb/HT201222 مراجعه نمایید.

احتمالا این یکی از آخرین به روز رسانی های iOS 13 باشد. در همین حال باید منتظر انتشار iOS 14 در ماه های آینده باشیم. بر اساس تاریخ انتشار نسخه های قبلی آی او اس ، احتمالا در ماه آینده ، شاهد انتشار نسخه 14 باشیم.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!