آیفون SE 2 در اواسط ماه مارس معرفی می‌شود

تاریخ عرضه و قیمت نهایی آیفون SE 2 توسط ایوان بلاس افشاگر معروف منتشر شد. آیفون جدید زودتر از انتظار ما عرضه خواهد شد.


با توجه به کندی فروش آیفون های 2019 و ضرر مالی 27 میلیون دلاری شرکت اپل، این شرکت تصمیم گرفته تا آیفون 2020 را زودتر از موعد منتشر کند و آنها را روانه ی بازار کند تا بتواند ضرر خود را جبران کند. با عرضه آیفون های جدید، احتمالا خرید یک آیفون 2020 کاری معقول تر از خریدن آیفون 11 باشد.

با توجه به اطلاعاتی که ایوان بلاس (Evan Blass)، افشاگر اطلاعات گوشی های هوشمند، در اختیار ما گذاشته است حالا تاریخ رونمایی و همچنین قیمت iPhone 9 یا همان iPhone SE2 را در اختیار داریم. آیفون 9 قیمتی بسیار پایین تر از حد انتظار دارد.

اپل تصمیم گرفته است تا آیفون SE2 را در اواسط مارس 2020 (در حدود بیستم ماه مارس) رونمایی و ارائه دهد اما با توجه به انتشار ویروس کرونا در بسیاری از مناطق جهان، تحلیل گر معروف، مینگ چی کو، شرکت های pegatron و foxconn که دو تا از بزرگترین شرکای تولید اپل هستند، دچار اختلالاتی در تولید شده اند و بازگشایی این شرکت ها مدت بسیار زیادی طول خواهد کشید. اما با وجود چنین مشکلی اپل چگونه میخواهد تصمیم خود را عملی کند؟

گزارش های خبری DigiTimes در مورد اپل نشان می‌دهد که تیم کوک مجبور شده برای تامین نیاز بازار، خط تولید آیفون SE2 را به تایوان منتقل کند. دلیل این امر این است که شرکت های تولید کننده گوشی در تایوان تحت تاثیر ویروس کرونا قرار نگرفته اند و می‌توان به خط تولید در این کشور تکیه کرد. در این گزارش همچنین گفته شده است که آیفون 12 تا ماه ژوئن وارد مرحله تولید نخواهد شد(به طور معمول اپل، آیفون های خود را در ماه ژوئن وارد خط تولید میکند و تا ماه سپتامبر میلیون ها دستگاه آیفون تولید میکند). مسئله بحران خط تولید آیفون، به طور قطع تاثیر بسیار زیادی بر وضعیت اقتصادی شرکت اپل خواهد گذاشت اما همچنان باید منتظر تصمیم های اخذ شده توسط تیم کوک و همکارانش بمانیم.

اما چیزی که در اینجا بسیار دور از انتظار بود قیمت بسیار پایین آیفون SE2 است که تنها با قیمت 399 دلار عرضه خواهد شد. این همان قیمتی است که اپل قصد داشت تا iPhone SE را با آن عرضه کند. اما احتمال هایی مبنی بر اینکه آیفون جدید قیمتی کمتر داشته باشد نیز وجود دارد. و امکان دارد قیمتی در حدود 300 تا 399 دلار داشته باشد.

آیفون 9 یا آیفون SE2 با صفحه نمایش 4.9 اینچی عرضه می‌شود که اندازه ای کوچکتر از آیفون 8 با صفحه نمایش 4.7 اینچ دارد. وجود صفحه نمایش با این اندازه احتمال حضور Face ID به جای Touch ID را دو چندان میکند. دوربین به کار رفته در این گوشی نیز مانند آیفون 8 خواهد بود.

پاسخی بگذارید