آیفون 13 به دوربین های چهارگانه 64 و 40 مگاپیکسلی مجهز می‌شود


تا کنون شایعات زیادی از گوشی آینده اپل ، یعنی آیفون 12 منتشر شده است که بعضی از آنها رسماً تایید شده اند و برخی دیگر از آنها همچنان در حد شایعه باقی مانده اند. اما در حالی که ما منتظر درز اطلاعاتی بیشتر از پرچمدار معرفی نشده اپل بودیم ، اکنون یکی از افشاگران معروف به نام Fudge که با شناسه کاربری Choco_bit در توییتر شناخته می‌شود ، اطلاعاتی از گوشی آیفون 13 را منتشر کرده است.

فاج (Fudge) که سابقه ی خوبی در افشای اطلاعات اپل دارد ، ابتدا با ارسال یک تصویر در صفحه توییتری خود ، نوشت:
“طرح پیش بینی شده از سری آیفون 13 ، البته این به معنای طرح نهایی نیست و احتمالا تغییراتی در آن ایجاد شود”
تصویری که Fudge در صفحه خود آپلود کرد دقیقا همان طراحی می‌باشد که برای آیفون 12 در نظر گرفته شده است. با این تفاوت که انحنای گوشه های دستگاه اندکی بیشتر از قبل شده اند. همچنین این تصویر یک دایره دیگر را در زیر ماژول دوربین نشان می‌دهد که مربوط به یک حسگر LiDAR است.

اما قسمت جالب اینجاست که فاج ادعا میکند از حسگر های به کار رفته در ماژول دوربین نیز با خبر است. بر اساس گزارش های او ، آیفون 13 دارای چهار دوربین می‌باشد و دوربین اصلی آن از یک حسگر 64 مگاپیکسلی با بزرگنمایی نوری 1 برابری و بزرگنمایی دیجیتالی 6 برابری ، بهره می‌برد. علاوه بر این ، دو حسگر 40 مگاپیکسلی وجود دارد که یکی از آنها لنز تله فتو با قابلیت زوم دیجیتالی 14-20 برابر می‌باشد ، لنز دوم نیز یک حسگر UltraWide (فوق عریض) است. همچنین یک حسگر 64 مگاپیکسلی anamorphic نیز برای ثبت ویدئو هایی با نسبت 2.1:1 تعبیه شده است. در تصویر ارسال شده از سوی فاج ، یک قسمت دایره مانند در زیر ماژول دوربین وجود دارد که مربوط به نسخه چهارم حسگر LiDAR است. پیش تر دیدیم که این حسگر در کنار دوربین های iPad Pro 2020 قرار گرفته است و کارایی بسیار خوبی دارد.

اما این گزارش چقدر می‌تواند صحت داشته باشد؟ البته که این ادعا نسبت به سیاست های اپل کمی دور از انتظار است. اما در حالیکه Choco_bit در این مورد نوشته که این دو نشت اطلاعاتی کاملا موثق هستند ، Steve H.McFly با شناسه کاربری Onleak ، در مورد گزارش Fudge گفته است که بسیار زود است که بخواهیم راجب آیفون 13 اطلاعاتی را منتشر کنیم و این اطلاعات بسیار بعید است. همانطور که میدانیم Onleak یکی از خوش نام ترین منابع اطلاعاتی در زمینه تلفن های هوشمند است. به هر حال اکنون بهتر است که منتظر تایید اطلاعات آیفون 12 از سوی شرکت بمانیم و در آینده راجب آیفون 13 صحبت کنیم.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!