لغو ممنوعیت واردات موبایل های با قیمت بالای 300 یورو توسط وزارت صمت


در حالی که خبر ممنوعیت واردات موبایل های با قیمت بالای 300 یورو ، موجب ایجاد التهاب در بازار موبایل و افزایش شدید قیمت موبایل های میان رده و پرچمدار شده بود ، خبر ها حاکی از آن است که این ممنوعیت تا اطلاع ثانوی لغو خواهد شد.

افزایش نجومی قیمت موبایل های بالای 300 یورو در روز گذشته و ملتهب شدن این بازار ، موجب شد تا مسئولین از اعمال این قانون خودداری کنند. بر اساس گزارش های منتشر شده از سوی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) ، به دستور حسین مدرس خیابانی ، سرپرست وزارت صنعت ، معدن ، تجارت (وزارت صمت) ، قانون ممنوعیت واردات موبایل های با قیمت بالای 300 یورو تا اطلاع ثانوی لغو خواهد شد و دولت برای مدیریت بحران کمبود ارزی به دنبال طرح های جایگزین خواهد گشت.

در همین راستا سعید عباسپور ، مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: (“هیچ ابلاغیه ای مبنی بر ممنوعیت واردات گوشی های همراه بالای 300 یورو به گمرک جمهوری اسلامی ایران صادر نشده است. همچنین در این رابطه ، کمیته مشترک میان بانک مرکزی و وزارتخانه های صنعت ، معدن ، تجارت ، ارتباطات و فناوری اطلاعات تصمیم نهایی را اعلام خواهند کرد”).

مطابق با سخنان سرپرست وزارت صمت و همچنین مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات ، اعمال فیلتر ممنوعیت واردات و رجیستری گوشی های همراه بالای 300 یورو در حال حاضر قابل اجرا نخواهد بود. البته این قانون هنوز رسما لغو نشده است و به عنوان یکی از گزینه های روی میز ، نگه داشته می‌شود. اما با توجه به شرایط پیش آمده احتمال حذف این قانون بسیار بالاست. در هر حال باید منتظر تصمیمات آتی دولت بمانیم.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!