فاکسکان‌، تامین کننده اپل، تا پایان ماه مارس تولید عادی را از سر می‌گیرد

بازگشت فاکسکان به روند عادی تولید

فاکسکان‌ تا پایان ماه مارس تولید عادی را از سر می‌گیرد

خلاصه خبر: مدیران کمپانی فاکسکان (Foxconn) انتظار دارند که بتوانند خط های تولید و مونتاژ خود را، تا پایان ماه مارس به روند عادی برگردانند. فاکسکان برای اطمینان از شرایط سلامتی کارمندان خود، تصمیم های جدیدی اتخاذ کرده است.


به گزارش رویترز، مدیران کمپانی فاکسکان گفته اند که تولید عادی در چین تا پایان ماه مارس از سر گرفته می‌شود. همچنین بیان شده که نیمی از کارمندان فصلی این شرکت، هم اکنون در حال فعالت در این شرکت هستند. فاکسکان یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده قطعات الکترونیکی است که یک واحد بزرگ تولیدی در کشور چین دارد.

فاکسکان (Foxconn)، مونتاژ کننده اولیه آیفون و تامین کننده قطعات اپل و سایر شرکت های الکترونیکی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا، تولیدات خود را کاهش داده است. پس از تعطیلات اجباری در این شرکت، کارمندان فاکسکان باید قبل از بازگشت به کار، برای مدتی قرنطینه شوند تا از سلامت جسمی آنان در برابر ویروس کرونا اطمینان حاصل شود.

خبر بازگشت کارمندان فاکسکان به کار، به طور خوش بینانه، گزارش هایی در مورد کاهش مبتلایان به ویروس کرونا در چین را به ما می‌دهد. این در حالی است که شیوع این بیماری در سطح جهانی رو به افزایش است و هر روزه تعداد مبتلایان به این ویروس در کشور های مختلف جهان رو به افزایش است. ویروس کرونا تا به امروز، در 70 کشور شیوع یافته است و خسارتی بالغ بر 90,000 بیمار و 3000 کشته را بر جای گذاشته است. بیشترین مرگ و میر ها در کشور چین اتفاق افتاده است.

بازگشت به کارِ کارمندان Foxconn، می‌تواند خبر بسیار خوبی برای شرکت اپل باشد چرا که مونتاژ گوشی های آیفون، به صدها هزار کارمند فاکسکان وابسته است. مونتاژ بیشتر آیفون های تولید شده، در کارخانه “iPhone City” در چین که متعلق به شرکت فاکسکان است، صورت می‌گیرد. اما این شرکت تنها بخشی از پروژه بزرگ تولید آیفون است. اپل دارای بیش از 200 تامین کننده است که یا در کشور چین هستند یا مواد مورد نیاز خود را از چین تهییه می‌کنند. با وجود این مشکلات اپل خط تولید آیفون های 2020 را به سه ماهه دوم سال 2020 موکول خواهد کرد.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!