قابلیت جدید Gboard، ترکیب ایموجی ها را ممکن می‌کند


ترکیب کردن ایموجی ها با استفاده از قابلیت Emoji Kitchen در Gboard

در حال حاضر صد ها ایموجی وجود دارد که می‌توانند همه احساسات یک فرد را پوشش دهند. ایموجی هایی که اکنون در دسترس ما هستند می‌توانند احساسات یک شخص نظیر احساس ترس، شادی، هیجان، عصبانیت و… را بیان کنند. امروز گوگل قابلیت جدیدی را به کیبورد Gboard اضافه کرده که با استفاده از آن کاربر می‌تواند دو ایموجی را انتخاب کرده و آنها را با هم ترکیب کند و یک ایموجی جدید برای بیان احساس خود بسازد. گوگل این قابلیت جدید را “Emoji Kitchen” نامیده است.

روش کار قابلیت جدید اینگونه است که شما یک ایموجی را تایپ می‌کنید و پس از آن Gboard به شما پیشنهاد میدهد که این ایموجی را با برخی دیگر از ایموجی ها ترکیب کنید. به طور مثال اگر ایموجی ربات را تایپ کنید، کیبورد گوگل(Gboard) به شما پیشنهاد می‌دهد آن را با دیگر ایموجی ها مانند ایموجی غمگین ترکیب کنید و یک ایموجی ربات غمگین بسازید. به این صورت شما می‌توانید به طور همزمان دو احساس خود را بیان کنید.

ترکیب دو ایموجی با استفاده از قابلیت Emoji kitchen
قابلیت جدید Gboard، ترکیب ایموجی ها

اگر شما از قبل در توییتر با ربات Emoji Mashup Bot آشنایی داشته اید پس قابلیت جدید Gboard برای شما آشنا است. ربات یاد شده توسط یک از کاربران توییتر(lauanben@) ساخته شده است که به شما این امکان را میداد تا بتوانید قسمت هایی از اموجی های مختلف را بردارید و با ترکیب کردن آنها، یک ایموجی جدید بسازید. پس از ایجاد ایموجی های جدید می‌توانستید یک دسته(Pack) رایگان از آنها را برای مسنجر iMessage تهییه نمایید.

اما در اینجا یک تفاوت اساسی وجود دارد. در قابلیت جدید گوگل شما نیاز نیست به طراحی یک ایموجی بپردازید بلکه ایموجی های مرکب شده توسط طراحان گوگل ساخته و طراحی شده اند. همچنین در اینجا هیچ رباتی وجود ندارد و می‌توان گفت که ایموجی های مرکب شده گوگل بسیار بهتر و زیبا تر هستند چرا که در ربات شما باید خودتان دست به کار می‌شدید و ایموجی جدید را طراحی می‌کردید در حالی که در Emoji Kitchen فقط کافی است یک ایموجی را تایپ کنید و Gboard به شما پیشنهاد میدهد.

متاسفانه این ایموجی ها واقعی نیستند بلکه به صورت برچسب یا استیکر هستند، به این معنی که نمی‌توانید از آنها درون متن ها استفاده کنید و فقط در برنامه هایی که از Sticker ها پشتیبانی می‌کنند قابل استفاده هستند. نقطه ضعف دیگر ویژگی جدید این است که صورتک ها فقط به رنگ زرد هستند و رنگ های دیگر در حال حاضر در دسترس نیستند. با این حال ویژگی Emoji Kitchen یک قابلیت سرگرم کننده است و خیلی بهتر از استفاده از همان ایموجی های قدیمی است.

گوگل اعلام نموده که قابلیت ترکیب ایموجی ها به مرور برای همه کاربران اندروید ارائه می‌شود. اما اگر می‌خواهید همین حالا از Emoji Kitchen استفاده نمایید کافی است در برنامه گوگل پلی عضو شرکت کنندگان بتا شوید و نسخه Gboard Beta را نصب کنید. پس از نصب آن میتوانید در برنامه هایی مانند تلگرام، اسنپ چت، مسنجر، واتس اپ و Gmail از این قابلیت استفاده نمایید.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!