لو رفت : نمایشگر هواوی Mate X2 مانند گلکسی Z Fold2 به سمت داخل تا می‌شود


یکی از منابع آگاه و نزدیک به شرکت هواوی معتقد است که هواوی در حال راه اندازی یک موبایل تاشو است که همانند Galaxy Z Fold2 به سمت داخل تا می‌شود. نمایشگر این گوشی در هنگام باز شدن به اندازه هواوی Mate X خواهد بود. بنا به گزارش ها ، این طراحی جدید به دلیل کاهش قیمت ها و همچنین افزایش سطح اطمینان از عدم شکستن صفحه نمایش در حین باز و بسته شدن است.

در با وجود مشکلات زیاد برای فراهم کردن چیپست های پرچمدار ، هواوی اعلام کرده که در حال آماده سازی سومین گوشی هوشمند خود است. اگرچه این گوشی قرار است نام Mate را به دوش بکشد ، اما هیچ شباهتی به نسخه قبلی خود ندارد. زیرا گوشی تاشو جدید هواوی به سمت داخل خمیده می‌شود و این در حالی است که نسخه های قبلی ، به سمت بیرون خم می‌شدند.

بر اساس توییت Ross Young که یکی از تحلیل گران و فعالین حوزه صنعت نمایشگر است ، گوشی تاشو Huawei Mate X2 مانند گلکسی Z Fold2 طراحی خواهد شد و همچون Mate X و Mate XS به سمت بیرون خمیده نمی‌شود. در واقع این موضوع از ژانویه (اواسط خرداد) که تصاویر ثبت اختراع جدید هواوی منتشر شده بود ، قابل برداشت بود. اما توییت راس یانگ ، مهر تاییدی بر این موضوع محسوب می‌شود. راس یانگ در توییت خود نوشت:

Mate X2 در هنگام تا شدن شبیه به Z Fold 2 خواهد بود و نمایشگر آن توسط سامسونگ و BOE تهییه می‌شود. خبری از نمایشگر شیشه فوق نازک (UTG) و یا نمایشگر پلی ایمید بدون رنگ (CPI) نیست. اما احتمالا شما از قبل همه اینها را می‌دانستید…:)

همچنین در توییت دیگری ، یانگ می‌گوید که صفحه نمایش این گوشی مطابق با میت ایکس بوده و اندازه آن برابر با 8.03 اینچ می‌باشد که نسبت به همتای خود ، گلکسی زد فولد 2 با نمایشگر 7.7 اینچی ، اندکی بزرگ تر است.

پنل صفحه نمایش Mate X2 همان پنل به 8.03 اینچی به کار رفته در میت ایکس است. با این تفاوت که به جای بیرون ، به سمت داخل تا می‌شود.

Mate X2 : تا شدن به سمت داخل در مقابل تا شدن به سمت بیرون

Mate X2 با نمایشگر خمیده به سمت داخل عرضه خواهد شد

اما پرسشی که در اینجا وجود دارد این است که چرا هواوی در مورد طراحی سری Mate X تجدید نظر کرده است؟ اگرچه صفحه نمایش با قابلیت خم شدن به سمت بیرون یک مزیت محسوب می‌شد و به موجب آن کارایی نمایشگر گوشی افزایش می‌یافت ، اما صفحه نمایش در معرض آسیب های زیادی قرار داشت و احتمال شکستن آن بسیار بالا بود. Young خاطر نشان کرد که سیستم تاشو بیرونی برای هواوی بسیار گران تمام شد و بازدهی آن خوب نبود. همچنین طبق گفته های هواوی ، در تولید Mate XS این شرکت ده ها میلیون دلار را از دست داده است که احتمالاً به دلیل قیمت 2400 دلاری آن بود.

با این حال ، طراحی یک موبایل تاشو که مدت زیادی از ورود آن به دنیای موبایل نمی‌گذرد ، با موانع و موضوعات خاص زیادی همراه است و با گذشت زمان شاهد تکامل آنها هستیم. اما یکی از موضوعاتی که نیاز به بحث دارد این است که با وجود اینکه هواوی قصد دارد در Mate X2 از پنل های سامسونگ و BOE استفاده ‌کند ، اما هیچ خبری از صفحه نمایش شیشه ای فوق نازک (Ultra Thin Glass) نیست و این یعنی ، هواوی میت ایکس 2 از مقاومت کمتری نسبت به گوشی تاشوی اخیر سامسونگ برخوردار خواهد بود. البته استفاده از صفحه نمایش های UTG به معنی مقاومت بالا نیست ، چرا که در گذشته دیدیم که این نوع نمایشگر ها نیز از مقاومت پایینی برخوردا هستند.

همچنین استفاده از طراحی تاشو به سمت داخل ، هواوی را وادار به طراحی مجدد دوربین های Mate X2 می‌کند. همچنین برای استفاده از دوربین در حالتی که گوشی تا شده است ، مجبور به استفاده از یک نمایشگر خارجی خواهد شد که با وجود این ، ظاهر میت ایکس2 شباهت بسیار زیادی به گلکسی Z Fold 2 خواهد داشت. استفاده از نمایشگر ثانویه نیز هزینه های این شرکت را افزایش خواهد داد. در نهایت به لولا می‌رسیم که پاشنه آشیل گلکسی های تاشو سامسونگ به شمار می‌رود. طراحی لولا برای Mate X 2 جدید از دیگر چالش های پیش روی هواوی است.

اطلاعات اندک دیگری نیز در مورد تلفن تاشو جدید هواوی شناخته شده است. اما با نگاه دقیق تر ، می‌توانیم برخی از مشخصات آن را حدس بزنیم. به عنوان مثال بسته به زمان راه اندازی آن ، ممکن است از تراشه ی Kirin 1000 به عنوان مغز پردازشی Mate X2 استفاده شود. با وجود تحریم های ایالات متحده آمریکا علیه هواوی ‌، این امکان وجود دارد که چیپست مورد استفاده در میت ایکس 2 از سیلیکون کاملا متفاوتی ساخته شده باشد.

در حال حاضر هواوی در شرایط بسیار سختی قرار گرفته است. و با وجود سیاست های مقابله ای ، انتظار داریم که هواوی در سال های پیش رو بتواند اعتبار خود را بازگرداند. در نتیجه عرضه موبایل های ارزان از سوی این شرکت ، دست کم تا سال 2022 میلادی امری محال است.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!