لنوو در حال کار بر روی تبلت اندرویدی Yoga X با قابلیت تبدیل به نمایشگر خارجی است


لنوو در حال کار بر روی تبلت اندرویدی Yoga X با قابلیت تبدیل به نمایشگر خارجی است

یکی از ویژگی های iPad های اپل که کاربران اندرویدی نسبت به آن حسادت می‌ورزند ، ویژگی Sidecar است که به واسطه آن می‌توان از آیپد به عنوان یک نمایشگر خارجی استفاده کرد. اکنون به نظر می‌رسد که شرکت لنوو در حال کردن بر روی یک تبلت اندرویدی است که از این قابلیت پشتیبانی می‌کند. این تبلت از سری یوگا این شرکت بوده و نام Yoga X را به خود اختصاص داده است.

عصر روز گذشته ، دو منبع اطلاعاتی مختلف اطلاعاتی را در مورد دستگاه آینده لنوو به اشتراک گذاشتند ، بر اساس گزارش ها تبلت آینده این شرکت “Yoga X – یوگا ایکس” نامیده می‌شود. ایوان بلاس تصویری را در وبسایت Patreon به اشتراک گذاشت که یک نمونه تصویر برداری (Illustration) بسیار ساده از تبلت Yoga X است که دارای طراحی عجیبی برای یک تبلت معولی اندرویدی است. بیش از آنکه این تبلت شبیه به یک تبلت اندرویدی باشد ، به یک کروم بوک (Chromebook) شباهت دارد.

Till Kottmann که یکی از افشاگران است از XDA-Developers است ، اطلاعات بیشتری از تبلت جدید Lenovo فراهم کرده است. در واقع اسناد داخلی شرکت لنوو که توسط Kottmann افشا گشته اند ، به تجربه کاربری (UX) صفحه نمایش دوم اشاره دارد. بر اساس این اطلاعات ما در می‌یابیم که Lenovo Yoga X قادر خواهد بود تا با استفاده از کابل mini HDMI به یک دستگاه دیگر متصل شود و نمایشگر خود را با آن به اشتراک بگذارد. بنابر این در عمل ، هنگام اتصال تبلت به یک دستگاه ثانویه ، بخش اندرویدی تبلت برای محافظت از اطلاعات شما قفل خواهد شد و تبلت یوگا ایکس به عنوان یک نمایشگر برای نمایش اطلاعات آن دستگاه ثانویه عمل خواهد کرد. این دستگاه ثانویه می‌تواند یک لپتاپ ، موبایل یا کنسول بازی باشد.

بر اساس گزارش ها ی بدست آمده از اسناد فاش شده ، هنگام اتصال یوگا ایکس با یک پلتفرم دیگر ، قسمت هایی از این تبلت مانند بلندگو ها ، دکمه های افزایش/کاهش صدا و کنترل روشنایی همچنان به صورت عادی کار خواهند کرد و تبلت به صورت کامل قفل نخواهد شد. این موضوع باعث می‌شود تا بتوانید کنترل کامل تری بر روی دستگاه خود داشته باشید.

متأسفانه هیچ جزئیات دیگری مانند مشخصات پردازنده ها ، اندازه صفحه نمایش یا قیمت گذاری به دست ما نرسیده است. با توجه به اینکه جزئیات منتشر شده بسیار کم هستند ، هنوز نمی‌دانیم که آیا تبلت Yoga X به مرحله انتشار نهایی خواهد رسید یا خیر. بنابراین شاید ایده تبدیل تبلت اندرویدی به یک صفحه نمایش خارجی ، از نظر استراتژی با شکست مواجه شود و هیچ گاه وارد بازار نشود

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!