آپدیت جدید ویندوز 10 فایل های دسکتاپ را پاک می‌کند


آپدیت جدید مایکروسافت برای ویندوز 10 موجب پاک شدن فایل های دسکتاپ می‌شود

آخرین آپدیت ارائه شده برای ویندوز 10 از سوی مایکروسافت با شماره KB4532693 دارای باگی است که موجب پاک شدن فایل های درون دسکتاپ و همچنین حذف پروفایل آنها می‌شود. آپدیت مذکور در تاریخ 11 فوریه 2020 ارائه شده است و خطای پاک شدن فایل ها و حذف پروفایل توسط چندین کاربر مطرح شده و شرکت مایکروسافت نیز از وجود آن آگاه گشته است.

این خطا فقط توسط برخی از کاربران گزارش شده است و بسیاری از کاربران ویندوز بدون مواجه شدن با هیچ باگی آپدیت جدید مایکروسافت را نصب کرده اند. به گفته چند یکی از کاربران، این باگ تنظیمات صفحه اصلی را به حالت پیش فرض تغییر می‌دهد و همین امر موجب می‌شود تا آیکون ها و فایل هایی که درون دسکتاپ قرار داشتند پاک شوند و تنها آیکون های اولیه ویندوز مانند My Computer و Recycle Bin در صفحه دسکتاپ باقی بمانند.

خوشبختانه باگ موجود در آپدیت جدید مایکروسافت موجب حذف فایل ها نمی‌شود و تنها موجب پاک شدن آنها از دسکتاپ می‌شود. و در عمل هیچ کدام از فایل ها از بین نخواهند رفت و کاربر می‌تواند آنها را بازیابی کند. به نظر می‌رسد که به روزرسانی KB4532693 در هنگام نصب شدن یک پروفایل موقتی در سیستم ایجاد می‌کند و به دلایل نامشخص ویندوز 10 پس از پایان نصب نمی‌تواند پروفایل اصلی کاربر را بیابد.

در بسیاری از موارد، یک بار ریستارت کردن سیستم موجب برگشتن فایل ها شده اما در پاره ای از موارد نیز این عمل نتیجه بخش نبوده. همچنین روش دیگری که ممکن است مثمر ثمر واقع شود این است که به درایو C رفته و پوشه Users را باز کنید سپس به دنبال پروفایلی که نام آن 000. یا bak. است بگردید و آن را انتخاب کنید.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!