مایکروسافت آیکون های جدید و رنگارنگ ویندوز 10 را به زودی منتشر می‌کند


طراحی آیکون های جدید ویندوز 10

مایکروسافت به زودی آیکون های رنگانگ خود برای اپلیکیشن های ویندوز 10 را منتشر میکند و به زودی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.


مایکروسافت در حال طراحی و استفاده از آیکون های جدید برای برنامه ها (Applications) در ویندوز 10 است که موجب مدرنیزه شدن سیستم عامل ویندوز خواهد شد. طراحی های جدید در دسترس آزمایش کنندگان (tester) Fast Ring قرار گرفته است تا از هر نظر مورد بررسی قرار بگیرند. آیکون های جدید مطابق با اصول طراحی مایکروسافت طراحی شده اند و به زیبا تر شدن سیستم عامل کمک شایانی خواهد کرد. مایکروسافت بیش از 100 آیکون ویندوز 10 را در ماه دسامبر منتشر کرد که همه ی آنها بسیار رنگارنگ تر و مدرن تر از آیکون های کنونی هستند.

طراحی آیکون های جدید ویندوز توسط مایکروسافت

برنامه هایی مانند موسیقی، ایمیل، ضبط صدا، زنگ هشدار و ساعت، برنامه ویدئو و تقویم که آیکون آنها تک رنگ است، جزء اولین برنامه هایی هستند که آیکون های جدید را دریافت می‌کنند. و پس از آن برنامه های دیگر نیز آیکون های جدید خود را دریافت می‌کنند و به روز میشوند. همچنین مایکروسافت قصد دارد آیکون برنامه “عکس ها” که در حال حاضر سیاه و سفید است را به صورت آیکون رنگی ارایه دهد. تا ارائه آیکون های جدید ویندوز 10 فاصله زیادی وجود ندارد و به زودی در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت.

آیکون ویندوز در ویندوز 10X

آیکون ویندوز که به شکل یک پنجره است نیز با طراحی جدیدی مواجه خواهد شد. اما آیکون جدید ویندوز در ویندوز 10X (سیستم عامل ویندوز برای دستگاه هایی با دو نمایشگر) نمایان خواهد شد. حضور این نماد یا آیکون در ویندوز معمولی مشخص نشده است و ممکن است تا مدت ها این آیکون را در ویندوز معمولی مشاهده نکنیم.

آیکون های جدید برنامه های آفیس

مایکروسافت حتی آیکون برنامه های آفیس (Office) از جمله پاور پوینت، ورد و اکسل را تغییر خواهد داد و با آیکون های جدید و رنگی این برنانه ها روبرو هستیم. همچنین طراحی آیکون خود office مورد بازنگری قرار خواهد گرفت و مدرن تر خواهد شد. تغییرات ایجاد شده برای آیکون برنامه های آفیس در موبایل نیز عملی خواهد شد.

آیکون جدید برنامه edge

مایکروسافت نسخه جدیدی از آیکون برنامه Edge را نیز منتشر خواهد کرد که بسیار زییا تر از آیکون تک رنگ قدیمی است. در طراحی این آیکون بیشتر از رنگ های آبی استفاده شده است و استفاده از این رنگ ها به دلیل اصول طراحی جدید مایکروسافت است.

مایکروسافت در حال کار کردن روی روشی است که کاربر بتواند آیکون های خود را به صورت داخل برنامه ای شخصی سازی کنند. شرکت از این روش به عنوان روش “منبع باز داخلی” یاد کرده است. این مورد نشان می‌دهد که مایکروسافت از اشتباهات گذشته خود درس گرفته است و اکنون آنها را به خوبی جبران خواهد کرد.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!