در آخرین به روز رسانی اندروید قابلیت هشدار ها و شناسایی زلزله افزوده شد


گوگل در حال آماده‌سازی چندین نسخه به روز رسانی اندروید است ، که شامل هشدارها و شناسایی زلزله ، ابزارهایی برای کمک به مخاطبان نابینا و تماس با اورژانس ، دسترسی گسترده تر به ویژگی های خواب و یک برنامه تقویم جدید برای Android Auto می‌باشد.

گوگل ویژگی های مفیدی را برای دستگاه های اندرویدی به ارمغان می آورد که برخی از آنها ممکن است جان انسان را در شرایط بحرانی نجات دهند.  برای مقدمه ، آنها در حال پیاده سازی سیستمی هستند که وظیفه دارد زلزله را شناسایی کند و به شما هشدار های لازم را بدهد.

به روز رسانی اندروید برای کمک به تشخیص زلزله

این فناوری مبتنی بر ShakeAlert (هشدار لرزش) بوده که از داده های لرزه نگاری استفاده می‌کند تا به محض شناسایی زلزله ، به شما هشدار دهد. به صورت بالقوه این فناوری برای شما ثانیه های ارزشمندی را فراهم می‌کند تا جان خود را از خطر های احتمالی نجات دهید. البته سیستم هشدار لرزش در حال حاضر تنها در کالیفرنیا در دسترس می‌باشد و در آینده به صورت جهانی منتشر خواهد شد.

سایر به روز رسانی های اندروید نیز می توانند مهم باشند. درآپدیت های آتی ، تمام دستگاه هایی که دارای اندروید ۶ یا بالاتر و همچنین ۲ گیگابایت حافظه رم باشند ، می‌توانند به برنامه Google Lookout دسترسی داشته باشند. البته این بار دسترسی به اپلیکیشن Lookout تنها برای گوشی های پیکسل نیست بلکه تمامی برند های دنیا که از سیستم عامل Android استفاده می‌کنند می‌توانند به این اپلیکیشن دسترسی داشته باشند. همچنین برچسب غذایی جدید و اسکن اطلاعات غذایی به جامعه نابینایان و کم بینایان در شناسایی مواد غذایی کمک خواهد کرد. همچنین خواندن نامه و ایمیل ها از دیگر امکاناتی است که این برنامه به افراد نابینا ارائه می‌دهد. در حال حاظر اپلیکیشن Lookout از زبان های ایتالیایی ، فرانسوی ، آلمانی و اسپانیایی پشتیبانی می‌کند.

در واقع سیستم تشخیص زلزله ، از شتاب سنج تلفن شما برای کمک به تشکیل یک شبکه شناسایی زلزله استفاده می‌کند. یعنی اگر تلفن شما اولین موج احتمالی زلزله را تشخیص دهد ، داده ها را به سرور های تشخیص زلزله گوگل ارسال می‌کند. سپس گوگل اطلاعات شتاب سنج تلفن های موجود در آن منطقه را بررسی می‌کند تا متوجه شود که آیا زلزله وجود دارد یا خیر. این نکته نیز باید در نظر گرفته شود که ، هنگامی که در Google به جستجوی “زلزله” یا “زلزله در نزدیکی من” می‌پردازید ، خواه داده های گوگل به شما کمک کرده باشند یا خیر ، باید به سراغ منابع دقیق تری رجوع کنید تا از پیامد های زلزله در امان باشید.

اما جالب ترین قسمت به روز رسانی های جدید گوگل مربوط به سیستم موقعیت اضطراری است که در هنگام برقراری تماس محلی اضطراری ، زبان دستگاه شما را به اشتراک می‌گذارد و این اطمینان را حاصل می کند که افرادی کمک بگیرید که می توانند زبان شما را درک کنند. این مورد در تمامی تلفن های دارای اندروید 4.1 یا بالاتر با استفاده از خدمات گوگل پلی در دسترس خواهد بود.

اما برخی دیگر از ارتقاء های نرم افزاری ، چندان اساسی نخواند بود. اپلیکیشن Android Auto اکنون دارای یک برنامه تقویم است که به شما کمک می‌کند تا مسیر ها را به سرعت دریافت کنید و از رویداد ها مطلع شوید. گوگل همچنین در حال گسترش یک بخش “زمان خواب (bedTime)” در برنامه ساعت (Clock) است  که به شما امکان مدیریت برنامه زمانی خوابتان را می‌دهد و در هنگام خواب یک موسیقی آرامش بخش را برای شما پخش می‌کند.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!