سخنگوی دولت: افزایش قیمت بسته های اینترنت غیر قانونی است


در هفته اخیر دو اپراتور ایرانسل و همراه اول ، تعداد زیادی از بسته های مختلف اینترنت را حذف کردند و پس از گذشت حدود یک تا دو روز ، علاوه بر اینکه حجم بسته های اینترنت کاهش یافت ، قیمت آنها نیز در برخی موارد حدود 2 برابر شد که موجب ناراحتی کاربران اینترنت همراه شد. اکنون دولت نسبت به افزایش سرخود تعرفه های اینترنت همراه واکنش نشان داد و عمل دو اپراتور ایرانسل و همراه اول را به عنوان تخلف تلقی کرد.

علی ربیعی ، سخنگوی دولت در مورد دلایل افزایش قیمت بسته های اینترنتی دو اپراتور ایرانسل و همراه اول گفت: این موضوع یکشنبه در دولت مطرح شد؛ افزایش تعرفه اینترنت توسط دو اپراتور ، تاییدیه وزارت ارتباطات را ندارد و طبق گزارش وزیر ارتباطات ، تاییدیه سازمان تنظیم مقررات رادیویی را ندارد و غیر قانونی محسوب می‌شود.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سخنگوی دولت افزود: سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده و سازمان تعزیرات قطعا باید با این افزایش قیمت برخورد کنند؛ قیمت باید به رقم سابق خود برگردد و مبالغ مازاد دریافت شده نیز باید به حساب مردم (مشتریان) بازگردانده شود.

علی ربیعی همچنین اضافه کرد: هیچ شرکتی حق ندارد در شرایط کنونی بدون اخذ مجوز ، قیمت ها را افزایش دهد. این افزایش 100 درصدی خیلی تعجب برانگیز بود. وزارت ارتباطات مکلف شد تا با تخلف قانونی و مقرراتی این دو اپراتور برخورد کند و در صورت لزوم مطابق ضوابط طول دوره پروانه فعالیت آنها را کاهش دهد اگر تبعیت نکنند.

سخنگوی دولت در پایان به این موضوع اشاره کردند که اخذ تصمیم هایی مبنی بر افزایش تعرفه برای بخش های مختلف ، نیازمند بحث و اجماع نگری است چرا که ابعاد این افزایش بر زندگی اقشار مختلف جامعه تاثیر گذار است و در شرایط کنونی ، چنین افزایش هایی اصلا قابل قبول نیستند.

با وجود اینکه پیگیری های لازم در این مورد، بر عهده وزارت ارتباطات گذاشته شده است ، همچنان نگرانی هایی در مورد کاهش حجم بسته ها وجود دارد. در واقع این دو اپراتور با ارائه بسته های ترکیبی که شامل اینترنت بین الملل و اینترنت داخلی است ، حجم بسته ها را کاهش داده اند. به عنوان مثال در میان بسته های ماهانه اینترنت همراه اول ، پر حجم ترین بسته ای که می‌توانید خریداری نمایید ، شامل 7.5 گیگابایت اینترنت بین الملل و 15 گیگابایت اینترنت داخلی است و همانطور که می‌دانید اکثر سایت های ایرانی از سرور های خارجی استفاده می‌کنند که این به معنای ناکارآمد بودن 15 گیگابایت اینترنت داخلی است.

در هر صورت ما انتظار داریم که وزارت ارتباطات این موضوع را نیز پیگیری نماید و دو اپراتور مذکور را وادار به اصلاح بسته های اینترنت همراه نماید.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!