امتیاز بالای iFixit برای گلکسی بادز لایو و چاپ عبارت “لوبیا” یا “beans” روی آنها


کالبد شکافی های گلکسی بادز لایو (Galaxy Buds Live) توسط iFixit به ما نشان می‌دهد که چگونه حتی شرکت سامسونگ نیز از واژه لوبیا برای توصیف محصول خود استفاده می‌کند. امتیاز تعمیر پذیری بالای هدفون های بی سیم سامسونگ ، شباهت این محصول به لوبیا را دو چندان می‌کند.

شرکت iFixit ، شرکتی که به دلیل رده بندی محصولات دیجیتالی از نظر تعمیر پذیری مشهور است ، هدفون های بی سیم Galaxy Buds Live سامسونگ را قطعه قطعه کرده تا آنها را مورد بررسی قرار دهد. ظاهر این هدفون ها شباهت بسیار زیادی به لوبیا دارد و به همین دلیل حتی شرکت سازنده ، سعنی سامسونگ نیز از عبارت “Beans” به معنی “لوبیا” برای توصیف آنها استفاده می‌کند. با وجود اینکه آنها را به طور رسمی با نام “Galaxy Beans” نمی‌دانیم ، اما سامسونگ روز هر کدام از گوشی ها واژه “Bean” به معنی لوبیا را چاپ کرده است تا نام هدفون های بی سیم با ظاهر آنها مطابقت کامل داشته باشد.

iFixit ، با مقایسه گلکسی بادز لایو سامسونگ با سایر هدفون های بی سیم موجود ، می‌گوید: باز کردن Galaxy Buds Live بسیار ساده است و در مقایسه با محصولات دیگری همچون AirPods Pro اپل ، بسیار ساده است و آن را در دسته تعمیر پذیر ترین هدفون های بیسیم قرار داد. این سادگی در باز شدن موجب شده تا هندزفری های بی سیم سامسونگ به لوبیا که یک گیاه دو لپه ای است و به سادگی به دو تکه تبدیل می‌شود ، شباهت بیشتری پیدا کند. در داخل هر کدام از گوشی ها ، شما به وضوح می‌توانید ببینید که روی کابل اتصال دو نیمه گوشی عبارت “Bean Right” و “Bean Left” چاپ شده است که به ترتیب به گوشی سمت راست و سمت چپ اشاره دارد.

هدفون بی سیم گلکسی بادز لایو

iFixit همچنین دریافت که ابعاد باتری مورد استفاده در گلکسی بادز لایو استاندارد بوده و تعویض آن به سادگی امکان پذیر است. البته قبل از بیرون آوردن باتری ، ابتدا باید درایور چسبنده را با احتیاط کامل جدا کنید. به گزارش iFixit ، هدفون های بی سیم Galaxy Buds Live از یک باتری دکمه ای 3.7v CP1245 از نوع لیتیوم-یون استفاده شده است که متاسفانه این نوع باتری به سختی یافت می‌شود و احتمالا تعمیر کاران با کمبود قطعه مواجه باشند.

کالبد شکافی کیس شارژ هدفون های بی سیم سامسونگ ، اطلاعاتی از باتری قاب شارژ را در اختیار کارشناسان iFixit قرار داد. بر اساس گزارش های این شرکت ، باتری تعبیه شده در قاب شارژ وایرلس مخصوص گلکسی بادز لایو دارای ابعاد بزرگتری نسبت به باتری موجود در قاب شارژ بی سیم گلکسی بادز و گلکسی بادز پلاس دارد. و این نشان می‌دهد که ادعای سامسونگ مبنی بر شارژ دهی بیشتر Galaxy Buds Live صحت دارد. شرکت سامسونگ اعلام کرده که در صورت شارژ شدن کامل هر دو گوشی و قاب شارژ بیسیم ، گلکسی بادز لایو تا 29 ساعت برای شما کار می‌کند. و این در مقایسه با Galaxy Buds که تنها 13 ساعت و +Galaxy Buds که 22 ساعت دوام دارد ، مقدار بیشتری است.

شرکت iFixit به جدیدترین هدفون های بیسیم سامسونگ امتیاز 8 از 10 را داده که نشان از تعمیر پذیری بسیار بالای آن دارد. البته با توجه به هدفون های بیسیم گذشته سامسونگ که یکی از تعمیر پذیر ترین هدفون های بیسیم به شمار می‌آمد ، کسب امتیاز 8 از 10 تعجب آور نبوده و قابل پیش بینی بود.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!