گلکسی اس 21 سامسونگ بدون دوربین ToF عرضه خواهد شد


با وجود اینکه در برخی از محصولات سامسونگ مانند گلکسی S20 Ultra قطعه سخت افزاری ToF را مشاهده کردیم ، اما پرچمداران اخیراً معرفی شده سامسونگ ، یعنی سری گلکسی نوت ۲۰ بدون سنسور های ToF عرضه شدند. در گزارش های اخیراً منتشر شده در کره ‌جنوبی آمده است که سری گلکسی اس 21 (Galaxy S21) سامسونگ نیز از دوربین های ToF بهره‌مند نخواهند شد.

دوربین های مدت پرواز (ToF = Time Of Flight) به نوعی ا ز حسگر ها گفته می‌شود که با استفاده از تاباندن اشعه های مادون قرمز (IR) به اجسام و یا اشخاصی که در محیط قرار دارند ، یک تصویر سه بعدی تهییه می‌کنند که در الگوریتم های مختلف مانند تشخیص چهره سه بعدی ، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سامسونگ تصمیم گرفت که از سنسورهای ToF در گلکسی اس ۲۱ استفاده نکند چرا که در حال حاضر موارد استفاده کافی برای این فناوری وجود ندارد. علاوه بر این ، فناوری ToF غیر مستقیم که سامسونگ از آن استفاده می کند ، نسبت به فناوری ToF مستقیم به کار گرفته شده توسط اپل ، قدرت کمتری دارد. در واقع فناوری ToF مستقیم توسط شرکت سونی توسعه یافته است و سامسونگ نمی‌تواند آن را به دست آورد. زیرا اپل با انعقاد یک معامله اختصاصی با غول فناوری ژاپنی آن را به صورت انحصاری در آورده است.

با این حال سامسونگ هنوز هم به سختی به دنبال دست یابی به این فناوری است. طبق گزارش ها بخش System LSI Business این شرکت در حال توسعه یک پردازشگر تصویر است که می‌‌تواند تکنولوژی ToF غیر مستقیم را بهبود بخشد.

اما غول فناوری کره پس از مشاهده چگونگی پیاده سازی فناوری ToF در محصولات آینده اپل و پاسخ بازار به آن ، تصمیم خواهد گرفت که آیا از این فناوری در محصولات خود استفاده کند یا خیر.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!