گلکسی S21 (گلکسی S30) احتمالا با دوربین سلفی زیر نمایشگر عرضه شود


گلکسی S21 احتمالا با دوربین سلفی زیر نمایشگر عرضه شود

باز شدن قفل گلکسی S10 توسط اثر انگشت دیگران، موجب شد تا بسیاری از کاربران اعتماد خود نسبت به این کمپانی را از دست بدهند. اما با معرفی گلکسی S20 Ultra شاهد یک شاهکار در زمینه موبایل بودیم که تمام خاطرات تلخ نسخه پیشین را از بین برد. با عبور از موفقیت های بسیار خوب گلکسی اس ۲۰ اکنون نگاه ها بر روی مشخصات سری گلکسی Note متمرکز شده است. با وجود این موضوع شاید کمی زود باشد که اکنون در مورد گلکسی S سال آینده صحبت کنیم، اما به لطف گزارش های Ice-Universe اکنون شایعاتی مبنی بر حضور دوربین سلفی زیر نمایشگر در گلکسی S21 سامسونگ وجود دارد. سامسونگ قصد دارد در ابتدا از دوربین زیر صفحه نمایش در گلکسی S21 استفاده کند، سپس امکان استفاده از آن را مورد بررسی قرار دهد. چرا که ممکن است این تکنولوژی هزینه های سنگینی را برای کاربران به وجود بیاورد.

البته لازم به ذکر است که پیش از شرکت سامسونگ شرکت‌های اوپو و شیائومی موفق به استفاده از این تکنولوژی شده اند اما برای اجرای این طرح دشواری‌ هایی را پیش رو دارند که باید ابتدا از سد آنها بگذرند. اکنون سامسونگ می خواهد با استفاده از راهکار های خاص خود، فناوری دوربین زیر نمایشگر را در گلکسی S21 پیاده سازی کند. همانطور که می‌دانید کمپانی سامسونگ علاقه ای به استفاده از فناوری بریدگی صفحه نمایش ندارد و اکنون با استفاده از تکنولوژی دوربین سلفی زیر نمایشگر می‌تواند صفحه نمایش های با ابعاد بسیار بزرگتر را در تلفن های هوشمند خود پیاده سازی کند.

گفته های Ice-Universe در این مورد:
سامسونگ معمولاً در مورد دوربین سری گلکسی S مهم ترین پیشرفت ها را رقم زده است. بنابراین منطقی است که در مورد گلکسی S21 با یک دوربین یکپارچه زیر نمایشگر مواجه شویم. از طرف دیگر توسعه چنین فناوری هنوز دشوار است. زیرا چندین مانع از جمله نور کافی برای رسیدن به سنسور و در نتیجه کیفیت تصویر وجود دارد. یکی دیگر از مشکلات بزرگ این فناوری، تراکم پیکسلی نمایشگر در منطقه‌ای که دوربین سلفی تعبیه شده است می‌باشد.

Ice-Universe 9 April 2020

با توجه به صحبت‌های Ice-Universe، بزرگترین مشکل سامسونگ برای قرار دادن دوربین سلفی زیر نمایشگر، جنس نمایشگر می‌باشد. اما از آن جایی که سامسونگ در زمینه تولید نمایشگر موبایل پیشروترین تولید کننده می‌باشد، پس می توانیم بگوییم که احتمالا تنها شرکتی که بتواند این مشکل را حل کند، تولید کننده کره جنوبی یعنی سامسونگ خواهد بود. سامسونگ نسخه اولیه خود برای دوربین زیر نمایشگر را به نمایش در نیاورده است اما نمونه اولیه گوشی OPPO که دارای دوربین زیر نمایشگر بود را مشاهده کردیم. همچنین شیائومی نیز اثبات کرده که به این فناوری دست یافته است. هواوی نیز به توسعه این فناوری علاقه مند می‌باشد و احتمالا در سال آینده موبایل های زیادی با این تکنولوژی وارد بازار جهانی خواهند شد.

با توجه به اینکه زمان زیادی تا عرضه گلکسی S21 مانده است، نمی‌توانیم تمام شایعات پیرامون آن را به صورت قطعی تایید کنیم. پس در نهایت باید منتظر اخبار رسمی از طرف برند سامسونگ بمانیم. اما در هر صورت میدانیم که برترین فناوری های سامسونگ در پرچمدار سال آینده این شرکت وجود خواهند داشت. علاوه بر خبر یاد شده، اخیرا شایعاتی در مورد توسعه لنز 144 مگاپیکسلی توسط سامسونگ و شیائومی منتشر شده است که این احتمال را به وجود می‌آورد که گلکسی S21 با دوربین 144 مگاپیکسلی منتشر شود.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!