تلگرام مکالمات ویدیویی یک به یک را در iOS و Android راه اندازی می کند


شرکت تلگرام اعلام کرد : نسخه ی آلفای تماس‌های ویدئویی یک به یک (One-On-One) را در هر دو سیستم عامل اندروید و iOS راه اندازی کرده است و همچنین در ادامه افزود : شرایط پیش آمده در سال ۲۰۲۰ نیاز به ارتباط چهره به چهره را برجسته تر کرد”.

در حالی که چند روز از جشن هفتمین سالگرد تاسیس اپلیکیشن تلگرام می‌گذرد ، این شرکت روند شروع یک تماس ویدیویی را توصیف کرد : “به صفحه پروفایل شخصی که می‌خواهید با آن ارتباط برقرار کنید ، ضربه بزنید” با استفاده از قابلیت جدید تلگرام کاربران می توانند در هر زمان از مکالمه ، ویدئو را روشن یا خاموش کنند. و این یعنی شما می‌توانید به سادگی تماس تصویری را به تماس صوتی تبدیل کنید. تماس‌های ویدئویی از حالت تصویر در تصویر پشتیبانی می کند ، بنابراین در صورتیکه تماس تصویری برای شما خسته کننده بود ، می‌توانید تصویر را کوچک کرده و درون برنامه تلگرام پیمایش کنید. البته این یک ویژگی جدید نیست و نمونه آن را در تماس تصویری اینستاگرام نیز مشاهده کردیم. مکالمات ویدئویی با روش end-to-end رمز نگاری شده اند و پیام های وبلاگ تلگرام ، یکی از ویژگی های تعیین کننده برای رمزنگاری تماس صوتی و پیام های اپلیکیشن یه شمار می‌رود.

تلگرام مکالمات ویدیویی یک به یک را در iOS و Android راه اندازی می کند

همچنین در پست ارسال شده توسط تلگرام آمده است که :

برنامه ی تلگرام برای سیستم عامل های اندروید و iOS ساخته های یکسانی است و با هم تفاوتی ندارند ، بنابر این هر کسی می‌تواند نوع رمزگذاری را بررسی کرده و تایید کند که برنامه آنها از همان کد منبع بازی استفاده می‌کند که ما با هر نسخه به روز رسانی ، آن را منتشر می‌کنیم.

در ماه آوریل تلگرام اعلام کرد که تماس های ویدیویی گروهی را در اواخر سال جاری راه اندازی می‌کند. شاید این وعده تلگرام کاملا صحیح نباشد ، اما در جدید ترین پست وبلاگ ، این شرکت اعلام کرده است که “در آینده قابلیت های بیشتری به ماکلمات ویدئویی افزوده خواهد شد. ما هم اکنون در حال کار بر روی ویژگی تماس تصویری گروهی هستیم و تا چند ماه آینده این ویژگی را به شما ارائه خواهیم داد.”

در ماه آوریل ، تلگرام اعلام کرد که به 400 میلیون کاربر فعال ماهانه دست یافته است. همین مورد باعث می‌شود که در آینده انتظار ویژگی های بیشتر را داشته باشیم. حتی این احتمال وجود دارد که در آینده ، شرکت تلگرام به منظور افزایش حوزه فعالیت خود ، اقدام به تولید یک اپلیکیشن جداگانه برای اشتراک گذاری ویدئو و تصویر کند. در هر حال باید در انتظار اخبار جدید از سوی این شرکت باشیم تا از سیاست ها و فعالیت های آتی آن آگاه شویم.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!