توییتر مذاکرات مقدماتی با TikTok برای ادغام دو شرکت را آغاز کرد

توییتر

به گزارش وال استریت ژورنال ، توییتر مذاکرات مقدماتی برای ادغام دو شرکت Twitter و TikTok را آغاز کرده است. و بدین ترتیب ، توییتر به عنوان جدید ترین مشتری برای اپلیکیشن TikTok که به عنوان یک پلتفرم اشتراک گذاری ویدئو فعالیت میکند شناخته خواهد شد. اپلیکیشن تیک تاک از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار شده است و با وجود تحریم های اعمال شده از سوی دولت دونالد ترامپ ، همچنان مشتری های بسیار زیادی برای این اپلیکیشن اجتماعی وجود دارد. در خصوص پیشنهاد توییتر ، وال استریت ژورنال اعلام کرد که هنوز مشخص نیست که این مالکیت تیک تاک به توییتر واگذار شود یا خیر. انجام هرگونه معامله بین این دو شکرت ، با موانع بسیار بزرگی روبرو خواهد بود

بزرگترین چالش برای هرگونه معامله ، دستورالعمل اجرایی دولت ترامپ در تاریخ 6 آگوست است که شرکت مادر TikTok یعنی ByteDance را از انجام معاملات در ایالات متحده منع می کند. این دستور دونالد ترامپ ظرف 45 روز آینده اجرایی خواهد شد. با جود اینکه هیچ گونه مدرکی مبنی بر به اشتراک گذاری اطلاعات کاربران آمریکایی TikTok یا بایت دنس با دولت چین وجود ندارد ، اما دولت آمریکا این برنامه چینی را یک تهدید امنیتی بالقوه می داند.مدیران TikTok اعلام کرده اند که قصد به چالش کشیدن دستورات ترامپ را دارند.

در طرف دیگر ، مایکروسافت وجود دارد که تنها شرکتی است که به طور صریح اعلام کرده که در حال مذاکره با بایت دنس ، مالک تیک تاک ، برای دستیابی به این اپلیکیشن نشر ویدئو است. به نقل از وال استریت ژورنال ، شانس توییتر برای دستیابی به TikTok در مقابل مایکروسافت که در اغلب مذاکرات پیروز از میدان بازگشته ، بسیار پایین است. همچنین توییتر که نسبت به مایکروسافت شرکت کوچکتری است ، کمتر مورد توجه قوانین ضد انحصاری آمریکا قرار می‌گیرد و از این نظر ، نمیتوان توییتر را بازنده حتمی این مذاکره دانست. اما از طرف دیگر ، غول تولید کننده نرم افزار و سیستم عامل توان پرداخت هزینه های بالاتر برای خریداری TikTok دارد.

مایکروسافت در یک وبلاگ در تاریخ 2 آگوست گفت که مدیرعامل آن ، Satya Nadella ، با رئیس جمهور ایالات متحده ، دونالد ترامپ ، درباره خرید احتمالی تیک تاک که در ایالات متحده ، استرالیا ، کانادا و نیوزلند محبوبیت بالایی دارد ، صحبت کرده است. مایکروسافت اعلام کرد که انتظار دارد مذاکراتش تا 15 سپتامبر به پایان برسد. بر اساس گزارش های وال استریت ژورنال ، هرگونه توافق میان توئیتر و TikTok مستلزم رعایت دستور العمل های قانونی دولت آمریکا است.

توییتر از اظهار نظر در این مورد خودداری کرد. سخنگوی TikTok نیز گفت این شرکت در مورد شایعات بازار اظهار نظری نمی کند.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!