روش فعال سازی حالت تاریک یا Dark Mode در واتس اپ


سرانجام، لحظه ای که افراد زیادی منتظ آن بدند فرا رسید؛ اپلیکیشن اجتماعی واتس اپ (WhatsApp) از حالت تاریک یا Dark Mode پشتیبانی می‌کند. شرکت واتس اپ که متعلق به فیسبوک است، با ارسال یک پست وبلاگی اعلام کرد که حالت تاریک در این برنامه فعال شده است و همه کاربران اندروید و iOS می‌توانند از این ویژگی استفاده کنند.

اگر شما نیز مانند بسیاری از کاربران، به استفاده از Dark Mode علاقه مند هستید پس این خبر برای شما خشنود کننده خواهد بود. با توجه به اینکه ویژگی حالت تاریک در خود اپلیکیشن ارائه شده است و به صورت Server-Side نیست، فعال کردن آن کار بسیار ساده ای است.

روش فعال کردن حالت تاریک یا Dark Mode در واتس اپ

برای فعال کردن حالت تاریک یا Dark Mode، مطابق دستور زیر عمل کنید:

  • در برنامه واتس اپ، روی سه نقطه عمودی که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید و به تنظیمات برنامه بروید. البته در صورتی که زبان واتس اپ شما فارسی باشد، این گزینه در گوشه سمت چپ و بالای صفحه قرار دارد.
  • پس از رفتن به تنظیمات به قسمت مربوط به “Chats” یا “گفتگو ها” بروید.
  • حال روی گزینه “Theme” یا “طرح زمینه” کلیک کنید
  • در این قسمت شما می‌توانید به صورت دستی حالت تاریک یا Dark را انتخاب کنید.

کاربرانی که از سیستم عامل اندروید 10 استفاده می‌کنند، علاوه بر دو گزینه “Light” و “Dark” گزینه دیگری با عنوان”System default” یا “پیش فرض سیستم” را نیز در اختیار دارند. با استفاده از این گزینه می‌توانیم روشنایی برنامه واتس اپ را به سیستم واگذار کنند تا هر وقت که از Dark Theme استفاده کردند، واتس اپ نیز به حالت تاریک در بیاید. اما کاربران اندروید 9 و پایین تر، باید به صورت دستی این تغییرات را ایجاد کنند.

همانطور که از تصاویر بالا مشهود است، رنگ های تیره واتس اپ مانند دیگر برنامه ها نیست. در رنگ های به کار رفته سعی شده از رنگ های خاکستری و رنگ های تاریک و سرد استفاده شود تا هم با سیستم اندروید مطابقت داشته باشد هم چشمان کاربر آسیب نبینند.

حالت تاریک WhatsApp در حال حاضر به صورت کاملا رسمی و برای همه کاربران دنیا ارائه شده است اما تا پوشش سراسری اندکی زمان نیاز است. بنابر این اگر هنوز به روز رسانی مربوطه را دریافت نکرده اید، به زودی می‌توانید آن را از طریق گوگل پلی آپدیت کنید.

0 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
هیچ دیدگاهی وجود ندارد!