شیائومی از تکنولوژی شارژ فوق سریع 100 واتی رونمایی کرد


معرفی شارژ 100 واتی توسط شیائومی

تکنولوژی Super VOOC که در گوشی Realme تعبیه شده بود با توان 50W می‌توانست یک باتری 4000 میلی آمپری را در مدت 35 دقیقه به طور کامل شارژ کند. زمان زیادی نگذشته بود که گوشی چینی OPPO Reno Ace با تکنولوژی شارژ فوق سریع 65W Super VOOC 2.0 معرفی شد. حالا شرکت شیائومی که هم وطن OPPO است، تکنولوژی شارژ فوق سریع 100 واتی را رونمایی کرده است.

مدت زمان شارژ

شارژ 65W شرکت اوپو یک گوشی 4000 میلی آمپری را در مدت زمان نیم ساعت از 0 تا 100 درصد شارژ می‌کند. این زمان کوتاه، بسیار عالی به حساب می‌آید. اما حالا با تکنولوژی جدید شرکت شیائومی که Super Charge TURBO نام گرفته می‌توان یک گوشی 4000mAh ساعتی را تنها در مدت زمان 17 دقیقه از 0 تا 100 درصد شارژ کرد. نام این تکنولوژی بسیار برازنده است چرا که مدت زمان 17 دقیقه یک رکورد بسیار شگفت انگیز است.

ولتاژ و جریان

تکنولوژی جدید شرکت شیائومی برای ایجاد چنین توان بالایی از اختلاف پتانسیل 20 ولت استفاده کرده است. این توان و اختلاف پتانسیل، 5 آمپر جریان الکتریکی را به گوشی وارد می‌کند. و مجموع این سه عامل باعث شارژ 100 درصدی یک باتری 4000 میلی آمپری تنها در مدت زمان 17 دقیقه می‌شود.

آیا این توان بالا به باتری شیائومی آسیب میزند؟

وجود توان 100 واتی و 20 ولت اختلاف پتانسیل، می‌تواند یک تهدید بسیار جدی برای امنیت باتری به حساب آید. چرا که این فناوری از قدرت بسیار زیادی بهره مند است و ابتدا باید پیش زمینه های آن در باتری به وجود آید. به هر حال با توجه به اینکه فناوری Super Charge TURBO قرار است در حدود یک ماه دیگر به طور رسمی معرفی شود، باید منتظر خطا ها و رفع آنها از سوی کمپانی Xiaomi بمانیم.

1 دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه ، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

قوانین و مقررات ارسال دیدگاه در "به اضافه" را مطالعه کرده و آنها را می‌پذیرم.


نمایش دیدگاه ها
  • mohamad نوشت :

    واقعا عااالیه😍من که عاشق شیائومیم